Geride bıraktığımız yıl Xiaomi Mi Note 2‘nin piyasaya sürüldüğü gün ajandalara not edildi. Bildiğiniz gibi, Mi 5S ve Mi 5S Plus, Xiaomi severler tarafından diğer markalara kıyasla beklentileri karşılayamadı ve Xiaomi firması hayalleride zorlayarak Mi MIX ve Mi Note 2 modelleriyle müşterilerini bu markaya tekrar inandırmayı başardı.

Xiaomi bu yıl içerisinde ki planlarında herhangi bir değişikliğe gitmezse başarılarını sürdürmeye devam edeceğe benziyor. Markanın bu yıl ki hedefi eski ihtişamını geri kazanmaya yönelik. Geride bıraktığımız yıl içerisindeki iki güçlü modeli Mi MIX ve Mi Note 2 rakiplerine meydan okuyarak düelloyu başarıyla kazanmış görünüyor. Bu yıl ki hedeflerde aynı doğrultuda.

Mi_Note_3_Preview

Ancak biz kullanıcılar periyodik olarak yapılacak yeniliklerin beklentisi içerisindeyiz. Tanıtımı sabırsızlıkla beklenen Xiaomi Mi Not 3, dikkatleri birer birer tekrar üzerine çekme şansına sahip olmalıdır.

Fakat şu günlerde Mi MIX 2‘yi takip etmekle meşgul olduğumuz için bu akıllı telefondaki en son haberleri 2 ay önce duyduk. Ancak bugün, tüm Mi taraftarlarının önümüzdeki Mi Not modelinden bahsedecekleri yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Mi_Note_3_Preview_2

Xiaomi‘nin Hong Kong‘da bir çok mağazaya sahip olduğunu biliyoruz. Mağazalardan birinde düzenlenen haftalık etkinlikte çekilen bir poz yayınlandı. ancak fotoğrafın EXIF bilgisinde yansıyan bir farklılık vardı. Anlaşılan hiç kimsede bu bilgiye dikkat etmedi. Edinilen bilgiye göre, fotoğraf Xiaomi Mi Not 3 ile çekildi. İkincisi, f/1.8’lik bir diyaframın 12 MP.’lik çift kamera ile birlikte veriliyor olması.

Mi_Note_3_Preview_3

Xiaomi önümüzdeki ay iki amiral gemisi açıklayacağı yönünde söylentiler vardı. Emin olduklarımızdan biri Xiaomi Mi MIX 2, ancak Mi Note 3‘ün hazır olduğunu düşünmüyorduk. Aynı anda piyasaya çıkaması muhtemel olabilir. Öte yandan, bu cihazın 2017 yılının ikinci yarısında kullanıma sunulacağını duyduk.

Mi_Note_3_Preview_4

Çift kamera modülünün yanı sıra, Xiaomi Mi Not 3, Snapdragon 835 çipi ve 6GB RAM ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. Böylece Mi 6 ile birlikte Xiaomi markasının, Snapdragon 835 SoC işlemcisini kullanan üçüncü amiral gemisi olacağa benziyor.