Orta sınıf akıllı telefonlar söz konusu olduğunda en başarılı akıllı telefon üreticisi Xiaomi akla gelen markaların ilk sırasında yer almakta. Hiçbir üretici Xiaomi‘nin cihazlarından daha düşük bir fiyatla aynı özellikleri sağlayamayacağı için Xiaomi tarafından bütçe fiyat segmentinde tasarlanan bu telefonlar için kesinlikle hiçbir rakip yok diyebiliriz.

Android One’da Flagship Desteği

Aslında Xiaomi firması, son üç yıl baz alındığında yalnızca Hindistan’da bir rekora imza attı ve 25 Milyon akıllı telefon satmayı başardı.

Şimdi, şirket yeni bir akıllı telefon serisinin çok yakında çıkacağını ve söylentilerde de belirtildiği gibi Android One segmentinde ve ‘Flagship Level‘ olarak tanımladığı Çift Kamera destekli telefonu doğruladı.

Xiaomi Yeni Model Serisine Başlıyor

Kimileri bu modelin Xiaomi Mi A1 olarak adlandırılacağına konusunda spekülasyonlar yapıyor. Mi 5X‘in küresel olarak yeni bir isimle satışa sunulacağı konusunda beklentiler vardı ancak Xiaomi, Twitter’da yayınlanan teaser videosunda ‘Xiaomi‘nin yeni bir serisinin tanıtılması’ndan bahsettiği için bunun kesinlikle yeni bir akıllı telefon serisi olduğunu düşünmemizi sağladı.

Sadece fotoğraf makinesi değil, teaser video, Google‘ın resmi logosunda kullanılan saat, tambur, bisiklet vb. Renk kombinasyonunu gösteriyor. Peki, bu Stok Android’in yakında piyasaya çıkacak olması yeni bir akıllı telefon serisi olduğu anlamı mı taşıyor?

Xiaomi

Xiaomi ve Google bir Android One akıllı telefon üzerinde çalıştıklarından, bu Xiaomi‘nin yeni akıllı telefon serisinde çift kameralı stok android yazılımı bulunacağı anlamına gelebilir. Xiaomi Mi A1‘in çerçevesiz ekranlı geliştirilmiş bir Mi 5X olduğu söylentileri de var.

Adı hakkında resmi bir açıklama yok, bu nedenle daha ayrıntılı bilgi için bizi takip etmeye devam edin. Her neyse, bu yeni seri 5 Eylül’de Hindistan’da ilan edilecek, yani Xiaomi Mi A1 nihayet başlatılıyor?