Xiaomi firması herhangi bir modeline ait akıllı telefon duyurduğu an büyük bir heyecan uyandırıyor. Ancak takdir edersiniz ki ikinci nesil Xiaomi Mi MIX 2 söz konusu olduğunda bu kesinlikle başka bir hikayeye dönüşüyor. Xiaomi Mi MIX 2Philippe Starck tarafından tekrar tasarlandı. Tasarımdaki bu imza telefonun tekrar hayalleri zorlayacağı anlamına geliyor.

Ancak birçok MIX klonunun aksine orijinal olanın en iyi özellikleri spor yapacak. Birinci nesil Mi MIX, kulaklık için piezoelektrik seramik sürücü ve ultrasonik yakınlık sensörü gibi, çerçevesiz ekran, seramik kasa ve birçok yenilikçi teknolojiyle dünyayı hayrete düşürmüştü. Ortaya çıkan bu teknolojiler, kullanıcıların takdirini fazlasıyla topladı ve Xiaomi‘yi o eski ihtişamlı dönemine geri dönmesini sağladı. Ancak bildiğiniz gibi bahsedilen bu teknolojiler bazı küçük problemleri beraberinde getirerek Mi MIX modelinde küçük memnuniyetsizliklerin oluşmasına sebep olmuştu. Xiaomi firması karşılaşın küçük memnuniyetsizlikleri tamamen ortadan kaldırabilmek ve beklentileri üst seviyede tutabilmek adına 11 Eylül tarihinde açıklayacağı Mi MIX 2 modelinde yoğun çalışmanın hakkını alacağa benziyor. Her şey plana uygun gidiyor. 11 Eylül konferansı aklımızdaki tüm soruları tamamen olmasa bile kısmen cevaplayacak nitelikte. Ancak açıklanan tarihe günler kala Xiaomi Mi MIX 2 ile ilgili çok fazla sızıntı oluşmaya başladı. Bugün bu inanılmaz cihazla ilgili üç haber var. 

Ön Panel Sızdırıldı

Xiaomi Mi MIX 2‘nin daha büyük bir oranda ekran alanı kullanacağını biliyorduk. Ekran – Kasa oranının %93’e ulaşacağı söylentileri Mi MIX modelinin hemen ardından konuşulmaya başlanmıştı. Hatırladığınız gibi, mevcut model, %91.3’lük bir Ekran – Kasa oranına sahip. Telefon üzerinde 6.4″ bir ekran alanı bulunmakta. Philippe Starck, telefonun genel görünümünü gösteren bir video yayınladı. Ve ekran boyutunun 6 inç’e düştüğü gözler önüne serildi. Şuan ise, Mi MIX 2‘nin ön yüzünün gerçek bir fotoğrafına sahibiz ve yeni varsayımlar yapmamıza olanak sunuyor.

Xiaomi_Mi_Mix_2_Case_Photo

Yukarıdaki fotoğraf, sınırların çok dar olduğunu gösteriyor. Üst sınır, yan sınırlardan daha geniş olmasına rağmen, alttaki bölümden daha dar olduğu açıkça görülmekte. Köşeler ise selefi olan Mi MIX modeline kıyasla yuvarlatılmış. Orijinal model daha az yuvarlak köşelerle gelebilir. Bizce bu model daha iyi ergonomi sağlayacaktır. Üstelik bu sızdırılmış fotoğraf, ekran oranının geliştirildiğini oldukça kanıtlar nitelikte. Tahminlerimiz %95 civarında olmacağı.

Samsung Galaxy S8 bile Ekran – Kasa oranı kullanımında Mi MIX 2 ile rekabet edemeyecek. Bunun dışında, Xiaomi Mi MIX 2‘nin 1080 × 2160 piksel çözünürlük sağlayan bir ekran (18:9 FHD+) ile geleceğini duyduk. Sızan bu fotoğraf ekran çözünürlüğü ile ilgili sızıntıları doğrular nitelikte değil. Ancak varsayımlarımızı önde tutarak bu özelliği doğru kabul ediyoruz..

Kutu Açıldı

Son sızıntılarda Xiaomi Mi MIX 2 kutusunun gerçek görünümünü görmüştük. Kare şeklinde olan bu tasarım, bize premium bir telefon hissi veren bir doku ile geliyor. Bugün Lei Jun, telefonun ambalajına ait ​​başka bir fotoğraf daha yayınladı. Bunu ‘Xiaomi Mi MIX 2 Unboxing‘ olarak adlandırmış olsa da, bizce gerçek telefonu görmeyi beklemeyin, farklı anlaşılmasın yalnızca kutunun kapağı açıldı.

Xiaomi-Mi-MIX-2-boxing-leaked_2

Kapak açıldığında “Gelişim için yatırımları durdurursanız, gelişim için çabalayanların azmini kırmış olursunuz”; “Binde bir şansımız olsa bile sonuca ulaşacağız” Lei Jun imzasıyla belirtilen sözlerin bulunduğu küçük bir kart bizi karşılıyor.

Geliştirilmiş Kamera

Bugün, çok popüler bir blog yazarı olan Kevin Wang, ‘görünmez’ Xiaomi Mi MIX 2 ile ilginç bir fotoğraf yayınladı. Birçok kişi bu paylaşımla birlikte Mi MIX 2 ile ilgili fikirlerini tartışmaya başladı.

Ön plana çıkan iki iyi fikir! İlk Grup, bu ellerde sınır olmadığını göstermek istiyor yönünde fikirlerinde ısrarcı diğer grup Mi taraftarları ise Kevin Wang‘ın cihazın gelişmiş çekim yeteneklerini göstermek istediği fikrinde ısrarcı. Tabi ki, arka kapağının bazı bölümlerinin boyanmış fotoğrafı gördük. Ancak bu fotoğraf Mi MIX 2‘nin çift kamera algılayıcıları kullanıp kullanmadığı yönünde açıklayıcı bilgiyi bize vermekte yeterli olmadı. Bir şey kesin olarak anlaşılıyor ki bu telefon gelişmiş bir kamera ile gelecek.

Xiaomi_Mi_Mix_2_Launch_Photo

Sonunda, Xiaomi Mi MIX 2, seramik yerine metal bir muhafaza kullanıyor. Artı, metal gövde su damlalarına karşı daha dayanıklı. Donanım ve fiyat konusunda ise Snapdragon 835 İşlemcili, 6 / 8GB RAM, standart model 3999 yuan ($612 ABD) ve premium model 4999 yuan ($765) fiyatla satışa sunulacak.

Xiaomi_Mi_Mix_2_Case_Photo_2