Xiaomi, geride bıraktığımız ay içerinde Kasım ayında piyasaya sürülecek özel bir kırmızı renkli Mi5X duyurdu. Yeni varyant, renkli akıllı telefon severlerin veya standart renklerden sıkılanların ilgisini çekmek için güzel bir seçenek olarak karşımıza bu hafta içerisinde çıkıyor.

Aslında Kırmızı renkteki ilk akıllı telefonu piyasa sunan Apple değildi, Gionee firmasına ait farklı renklerdeki telefonlar uzun zamandır piyasada bulunmakta. Bununla birlikte, 2016 yılında popülerleştiren kırmızı iPhone 7 sayesinde birçok marka birden fazla renk yelpazesine sahip cihazları piyasaya sunması gerektiğini anlamış oldu.

[media_video url=”https://youtu.be/ttJ7pZrN3XI” width=”720″ height=”480″ _fw_coder=”aggressive” __fw_editor_shortcodes_id=”e1ced1ad9f1987d95679da2cc932a087″][/media_video]Apple iPhone 7 cihazında, ekranın etrafında beyaz çerçeveler bulunan kırmızı kasa karşımı bir durum vardı. Benzeri olarak kabul edebileceğimiz Mi 5X, siyah ön paneli olan kırmızı renkli arka plan ile geliyor ve bizce, sonuç Apple‘ın çözümüne göre daha iyi görünüyor.

Dikkatleri Üzerine Çeken Renk “Kırmızı”

Xiaomi‘nin çok renkli portföyünü artırarak adım adım ilerlediğini söylemenin bir anlamı yok. Xiaomi hayranlarının bildiği üzere şirket zaten Mi6 ve Mi Note 3‘ün mavi renkli varyantlarını da piyasaya sürdü. Red Mi 5X bu ikili arasında kendine kırmızı rengi ile yer edineceğe benziyor. Bunun önümüzdeki yıllarda devam edip etmeyeceğini veya daha da çeşitlenip çeşitlenmeyeceğini bekleyip göreceğiz. Bazıları hala siyah veya beyaz gibi standart renk seçeneklerini tercih edecek olsa da, standartlardan sıkılanlar için Xiaomi‘nin farklı seçeneklerinin olduğunu da bilmeliler.