Bildiğiniz gibi Xiaomi, Mi Mix 2‘nin seramik gövde tasarımlı modelini bu ayın başlarında piyasaya sundu. İki renk seçeneğiyle piyasaya çıkarttığı bu tasarımı şimdilerde Siyah renk seçeneğini ile kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Xiaomi, Mi Mix 2 Seramik modelinin Siyah renk seçeneği 28 Kasım‘dan itibaren satışa sunulacak. Ayrıca şirket Mi Mix 2‘nin siyah renk seçeneği ile birlikte Philippe Starck tarafından özel olarak tasarlanmış sınırlı sayıda yeni sürümü Mi Mix 2 Starck Edition‘ı da kullanıcı beğenisine sunacak. Bu tasarım, arka paneldeki “Starck” imzası ile dikkat çekiyor.

Xiaomi‘nin akıllı telefonu Mi Mix 2 modelini piyasaya çıkarttığında, alüminyum alaşımlı ve seramik materyallerin kullanıldığı iki farklı gövde tipiyle karşılaşacağımız önceden açıklanmıştı. Gövde yapısında Alüminyum alaşımlı materyalin kullanıldığı model de 6 GB. RAM ve 256 GB. dahili depolama alanına sahipken bu modelin aksine, tamamen Seramik materyal gövde tipine sahip model 8 GB. RAM ve 128 GB. dahili depolama gibi özelliklerde kullanıcı beğenisine sunuldu.

Xiaomi firmasına göre, tamamen seramik modelin gövdesi, cihazın istenen standartları karşıladığından emin olunabilmek adına çeşitli testlerden geçirildi. Örneğin, 1400 °C de uygulanan ısı testi ve 240 Ton yükle uygulanan mukavemet testi bunlardan bazıları.

Xiaomi Mi MIX 2 Strack Edition Teknik Özellikler

Xiaomi Mi Mix 2, 5.9″ Full HD ekrana sahip. Cihazın tam ekranlı tasarımı ölçülerinin devasa boyutta olmasını engelliyor. Çerçeveli 5,5″ ekrana sahip bir telefonun büyüklüğü ile orantılı bir tasarıma sahip . Dar çerçevelerle gelen çoğu akıllı telefonun aksine Xiaomi‘nin tasarımı, cihazın gerçek anlamda çerçevesiz akıllı telefon görünümü kazanmasını sağlamış.

Cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 835 SoC ve Adreno 540 GPU ‘dan güç alıyor. Belirttiğimiz gibi seramik model 8 GB. RAM ve 128 GB. dahili depolama birimi ile geliyor.

Akıllı telefonun arkasında, benzeri Xiaomi Mi 6‘da kullanılan sensörler ile birlikte 12 MP. çözünürlüğe sahip Sony IMX386 lensi bulunan tek bir kamera bulunuyor. 1,25 μm. piksel boyutu, af / 2.0 diyafram ve 4 eksenli optik görüntü sabitleme ile birlikte çift LED flaş kullanılmış. Telefon ayrıca, yüz tanımayı da destekleyen 5 MP. ön kameraya da sahip.

Arka paneldeki kamera modülünün hemen altında, parmak izi tarayıcıı bulunuyor. Akıllı telefon, ayrıca Hızlı Şarj 3.0 teknolojisini destekleyen 3,400 mAh. batarya ile güçlendirilmiş. Cihazın bağlantı seçenekleri arasında 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth ve GPS bulunuyor. Android Nougat işletim sistemine dayanan MIUI 9’u işletim sistemine sahip.

Mi Mix 2 Seramik Siyah renkli model için fiyat aynı sevide olacağını düşünüyoruz (4.699 Yuan yani yaklaşık $713). Mi Mix 2 Starck Edition fiyatı ise 4.999 Yuan yani yaklaşık $758 ile satışa sunulacak.

Kaynak