Google, Android Oreo 8.0 OS‘u  açıkladığından bugüne yazılım desteği sunulacak telefon listesi her geçen gün artarak devam ediyor. Bununla birlikte Xiaomi, Android 8,0 Oreo‘ya çok fazla ilgi duymuyor gibi görünse de şuan ki asıl amacın MIUI 9‘a uygun modellerin tamamını bu kit altına almaya odaklanması olduğunu düşünüyoruz.

Yaklaşık bir hafta önce, Xiaomi‘nin MIUI 9‘a dayalı Android Oreo 8.0 güncellemesi için Kapalı Beta testlerini almaya başladığı bildirildi. Ancak bu haber resmi kaynaklar tarafından henüz doğrulanmadı. Geçtiğimiz günlerde ise Xiaomi, yalnızca Mi 6 için başvuru şartları listesi ile birlikte Android Oreo 8.0 Kapalı Beta programının başladığını resmen ilan etmişti.

Xiaomi, Telefonlarını Android Oreo 8.0’a Ne Zaman Güncelleyecek?

Aslına bakıldığında bu iyi bir haber. Kapalı Beta’nın başlaması Android Oreo 8.0‘ın yakında Xiaomi modelleri için kullanılabileceğinin bir göstergesi. Kapalı Beta programından sonra bir Açık Beta programı başlayacak ve daha sonra Android Oreo 8.0‘a dayalı MIUI 9 Development ROM, Xiaomi Mi 6 modelleri için piyasaya sunulacak. Açıklamada, MIUI ekibinin Ağustos ayında yeni ROM‘u duyurmasından bu yana Android Oreo 8.0‘ı Xiaomi modelleri için uyarlamaya çalıştığı da açıklandı.

Android Oreo 8.0 ile birlikte yapılacaklar ise; Fotoğraf içinde Fotoğraf Modu, Bluetooth Pil Seviyesi Göstergesi, Otomatik Yerleştirme, Bildirim Noktaları ve Anlık Uygulamalar gibi bir takım karışıkları giderecek iyileştirmelerle karşılaşacağız.

Diğer Xiaomi modelleri için gerekli çalışmaların ne zaman başlayacağını henüz söyleyemiyoruz. Şimdilik bizlerde sizler gibi beklemeye devam ediyoruz.

Kaynak