Apple hayranlarının bizlerden daha iyi bileceği gibi, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus piyasaya sürülmeden önce firma yeni amiral gemisi cihazlarda kablosuz şarj özelliğini etkinleştirebilmek için Kablosuz Güç Konsorsiyumu yani WPC‘ye katılmıştı. Xiaomi, bu yılın eylül ayında WPC‘ye kaydolduğunda, dedikodu çarkları dönmeye başladı. Xiaomi‘nin piyasaya sunmaya hazırlandığı yeni amiral gemisinin Qi standartlarına uygun kablosuz şarj özelliğini destekleyeceğine dair spekülatif söylemler kulağımıza geliyor. Kulağımıza gelen bu yeni söylentiler, Xiaomi Mi 7‘nin kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı ve ön seri üretiminin Çin’in Sprint Festivali öncesinde başlayacağı yönünde.

Xiaomi Mi 7 Görsel Tasarım

Xiaomi Mi 7 Kablosuz Şarj Desteği ile Geliyor

Xiaomi’nin kablosuz şarj özelliği için Apple ile aynı teknolojiyi kullanacağı özellikle belirtiliyor. Çin medyasında çıkan söylentilere göre, Xiaomi, Mi 7‘de kullanacağı iddia edilen bu teknoloji sayesinde ürünün kalitesi artacak ve böylece arz sorunun önüne geçilmiş olacak. Muhtemelen Xiaomi firması, Mi 7‘nin alt yapısında, 2017 de piyasaya sürülen iPhone‘ların alt yapısında yer alan ve kablosuz şarj özelliğini etkinleştiren Broadcom yongası ve NXP vericisini kullanacak.

Xiaomi‘nin önümüzdeki Mart ayında Mi 7‘yi açıklayacağı yönünde gelen spekülasyonlar oldukça yoğun. Dolayısıyla, 16 Şubat Sprint Festivali gününden önce ön talep alımlarını açarak Mi 7‘nin satışlarını artırmayı hedefliyor.

Xiaomi Mi 7 Görsel Tasarım

Bu teknolojinin Xiaomi Mi 7‘de kullanılacak olması iyi bir gelişme olarak değerlendirilse de arka kısmının cam özelliğine sahip olacağı anlamına da gelebilir.

Mi 7‘de kullanılacak Qi standardı, kullanıcıların telefonlarını bir şarj yatağına yerleştirerek bataryasını kablosuz olarak tekrar şarj edebilmeleri anlamına geliyor. Xiaomi Mi 7‘de, Samsung tarafından üretilecek 6″ Super AMOLED Quad HD+ ekrana kullanılacağı ve QualComm Snapdragon 845 yonga setinden güç alacağı yine kulağımıza gelen söylentiler arasında.

Xiaomi Mi 7 Görsel Tasarım

Xiaomi Mi 7 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi 7‘nin QualComm Snapdragon 845 yonga setine 6 GB. RAM eşlik edecek gibi. Arka kısımda f / 1.7 diyafram destekli 16 MP. çift kamera sensörü kullanılması planlanıyor. Aynı zamanda Mi 6‘da da bulunan 3,350 mAh. bir bataryadan güç alması muhtemel. Ayrıca, 3D yüz tanıma özelliğini de kullanacak şekilde tasarlandığı yönünde bilgiler mevcut.

Xiaomi Mi 7, 2,699 Yuan’lık bir başlangıç ​​fiyatının olması muhtemel. Firma, yeni amiral gemisi Mi 7‘nin tanıtımını Mart ayı içerisinde yaparsa, cihaz Nisan ayında piyasaya sunulmuş olacaktır.

Kaynak