Xiaomi‘nin, Mart ayı içerisinde tanıtmasını beklediğimiz yeni amiral gemisi Mi 7‘nin QualComm Snapdragon 845 yonga setinden güç alacağını belirten bazı açıklamaları olmuştu. Şirket, resmi WeChat kanalıyla dün yaptığı açıklama ile de Mi 7‘nin kablosuz şarj teknolojisi ile donatılacağını doğruladı.

Çinli firma, yeni amiral gemisi olacak Mi 7’nin Wi-Fi şarj modüllerinin ABD merkezli Integrated Device Technology (IDT) tarafından üretileceğini açıkladı. Modül alımları ile ilgili kesin fiyatlandırma tarifesi belirtilmemiş olsa bile ortalama $5 gibi bir fiyat üzerinden el sıkışıldığı tahmin ediliyor. IDT firması, 3 Watt’lık tek yönlü, 15 Watt’lık çift yönlü olmak üzere çeşitli kablosuz şarj modülleri üretebilme kapasitesine sahip bir firma. Ancak Xiaomi, Mi 7 ile birlikte kullanılacak olan model ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş.

Xiaomi Mi 7, Qi kablosuz şarj standardı dahilinde yer alan özellikleri içerecek. Şirket, bu doğrultuda geride bıraktığımız Ekim ayı içerisinde Wireless Power Consortium‘a katılmıştı. Ayrıca yapılan açıklama ile kablosuz şarj özelliğine sahip Xiaomi Mi 7‘nin bu yıl Şubat ayı itibariyle üretime gireceği de teyit edilmiş oldu.

Xiaomi, IDT‘den kablosuz şarj modülünün yanı sıra RF modülü temininde de bulunacak. Bu Mi 7‘nin kablosuz antenlerinin ABD‘deki kablosuz bantlarla tamamen uyumlu olacağı anlamı taşımakta. Böylece Mi 7, Xiaomi‘nin ABD‘deki operatörler tarafından desteklenecek ilk amiral gemisi ünvanına da sahip olacak.

Bildiğiniz üzere Huawei firması, Mate 10 amiral gemisi telefonunu ABD’deki operatörler aracılığıyla satışını başlatarak ABD‘de ki satış ağını genişletmeyi planladığı gibi, Xiaomi de telefonlarını Mi 7‘den başlayarak ABD merkezli mobil operatörler aracılığıyla kullanıma sunmayı planlıyor olabilir.

Xiaomi Mi 7 ve Mi 7 Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler!..

Xiaomi‘nin aynı anda Mi 7 ve Mi 7 Plus olmak üzere iki model tanıtacağı son zamanlardaki söylentiler arasında. Standart Mi 7‘de 5.65″, 18:9 oranlı ekran kullanılacakken, Mi 7 Plus da 6.01″ 18:9 oranlı bir ekrana sahip olacağı söylentileri dolaşıyor. Bu telefonların standart modelinde 3200 mAh., Plus modelinde ise 3500 mAh. batarya kullanılması planlanıyor.

Xiaomi‘nin, Mi 7 ve Mi 7 Plus modellerinde QualComm Snapdragon 845 ve 6 GB RAM‘in yanı sıra farklı dahili depolama seçenekleriyle karşımıza çıkacağını tahmin etmemek güç değil.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelleri olan Mi 7 için 2,699 Yuan ($415), Mi 7 Plus için ise 2,999 Yuan ($460) fiyat etiketi belirleyeceği tahmin edilmekte. Hatırlatmamızda fayda var Xiaomi, Mi 7 ve Mi 7 Plus‘ı bu yıl Mart ayında düzenleyeceği bir etkinlik ile kullanıcı beğenisine sunacak.

Kaynak