Xiaomi‘nin Mi Max 3 özellikleri ve spekülatif fiyat bilgisi Weibo üzerinden sızdırıldı. Mi Max 3‘ün boyut olarak, selefi Mi Max 2 ile hemen hemen aynı ölçülerde olması bekleniyor. Ön panelde yer alacak olan 7″ Full HD+ ve 18:9 oranlı ekranın kasaya dar çerçeveli bir tasarım kullanılarak adapte edileceğini belirtebiliriz. Ancak bu cihazın tam ekran görüntüsü ile geleceği anlamı taşımamakta.

Xiaomi Mi Max 3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Weibo üzerinden sızan bilgide, cihazın Qualcomm Snapdragon 635 SoC ile geleceği ve 3 GB. RAM / 64 GB. dahili hafıza ve 4 GB. RAM / 128 GB. dahili hafıza iki farklı model şeklinde kullanıcı beğenisine sunulacağı bilgisi yer almakta. 5 MP. ön selfie kamera ve 12 MP. arka kameranın paketin bir parçası olduğu ve 5500 mAh. devasa bir batarya ile geleceği bildirildi.

Mi Max 3 ile ilgili sızan bilgilerin doğru olduğunu kabul edersek piyasayı sallayan bir cihaz olacaktır. Ortalama fiyatının 1699 Yuan ($265) civarında olması bekleniyor.

Sızdırılan bilgilerde en şaşırtıcı nokta arka kameranın tek olarak belirtilmesi. Oysa 12 MP. + 12 MP. çift kamera desteği bizce bu cihazda olmazsa olmazlardan. Dolayısıyla şimdilik bu söylentilere çok fazla kulak asmadan yıl ortasına doğru tanıtılmasını beklediğimiz cihazla ilgili resmi bilgileri beklemek en doğrusu olacaktır.

Kaynak