Xiaomi‘nin yeni cihazları Redmi 5 ve Redmi 5 Plus‘ı global pazara sunması için bekleyişimiz sürerken yeni gelen haberler, en azından Redmi 5 için bu tarihin çokta uzak olmayabileceğini söylüyor.

Leaker‘dan @Rquandt‘ın attığı twitter mesajı Redmi 5‘in Şubat ayının ikinci yarısında global pazara çıkacağını belirterek, cihazın LTE Bant 20‘yi destekleyeceğini de ekliyor. Redmi 5 modeli şuan yalnızca FDD LTE bantları olan 1, 3, 5, 7 ve 8’i desteklemekte.

Yapılan açıklamada dağıtımın hangi ülkelerde yapılacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da Şubat ayına girişimizle detaylı ayrıntıların gün yüzüne çıkmaya başlayacağını düşünüyoruz.

Xiaomi Redmi 5 Teknik Özellikler

Redmi 5, 18:9 ekran oranına sahip Xiaomi‘nin en uygun fiyatlı modellerinden biri. Ekran, 1440 x 720 px. çözünürlüğe sahip ve 450 nit parlaklık ile 5.7″ boyutunda. Kapağın altında QualComm Snapdragon 450 SoC‘tan güç almakta olan bu platform, 2 GB. / 3 GB. RAM ve 16 GB. / 32 GB. dahili depolama alanına sahip olan aygıt 3300 mAh. bir batarya ile güçlendirilmiş.

Redmi 5‘in ön yüzünde PDAF ve 5MP F / 2.2 Selfie kamerası kullanılmış. Arka kısımda ise 12 MP. kamera ile birlikte parmak izi okuyucusu bulunmakta.

Üçlü bir kart yuvası (çift Nano ve MicroSD kartı) ve Android Nougat tabanlı MIUI 9 işletim sistemi bulunan Redmi 5, paranızın karşılığını fazlasıyla veren harika bir cihaz.

Kaynak