Xiaomi, Mi Notebook Air 13.3″ dizüstü bilgisayar modellerini güncelledi. Yeni güncelleme ile iki farklı varyantı olan dizüstü bilgisayarın içeriğinde 8. nesil Intel Core i7 ve Intel Core i5 işlemciyi mimarisi kullanılıyor.

Hatırlatmakta fayda var Mi Notebook Air, ilk kez 2016 yılının Ağustos ayında Çin’de piyasaya sürülmüştü ve Apple‘ın iPad Air‘ına karşı gerçek anlamdan meydan okuyan bir rakip olarak görüldü.

Xiaomi, tanıtıldığı günden günümüze Mi Notebook ailesine, içeriğinde 4G LTE modem bulunan bir model daha eklemişti. 12.5″ boyutlarındaki bu model, 6. nesil Core M3 işlemci mimarisi olan ve o dönemde donanımında kullanılan Core M3‘ün performansına kıyasla %12’lik bir iyileşme sağlayan 7. nesil Intel Core M3 işlemci içeriği ile sunulmuştu.

Yaklaşık dört ay önce tanıtılan Mi Notebook Pro 15.6″ modeli Intel‘in Quadcore teknolojisi 8. nesil üst sınıf Core i7 işlemcisine sahipti.

Xiaomi‘nin geçen yıl Mi Notebook Air 13.3″ 3.0 GHz. hızında ve mevcuttan daha güçlü 7. nesil Intel Core i7 işlemcisi ve yine 7. nesil Intel Core i5 işlemcisinin ikinci sürümlerine geçerek dizüstü bilgisayarlarını güncellemiş ve piyasadaki popülerliklerini sürdürmelerini sağlamıştı .

Dizüstü bilgisayarların her iki modeli de parmak izi tanıma teknolojisine sahip. Xiaomi, tekrar yeni bir güncelleme yaparak her iki Mi Notebook Air 13.3″ dizüstü modelini sırasıyla 8. nesil Intel Core i7 ve Intel Core i5 işlemcileri ile güncelledi.

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3″ Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3″ dizüstü bilgisayarlar 8 GB. DDR4 bellek ile destekleniyor ve 256 GB.’lik bir PCIe SSD sabit disk ile donatılmış. Bu modellerin her birine ait sabit diski genişletilebilme özelliğine sahip. Önceki modellerde olduğu gibi dizüstü bilgisayarların ses çıkışlarını özel AKG hoparlörleri sağlamakta. Güncellenen yeni dizüstü bilgisayarlar, NVIDIA GeForce MX150 grafik kartıyla birlikte geliyor.

Parmak izi tanıma teknolojisi touchpad’in sağ üst köşesinde yer almakta. Ekran 1080 px. çözünürlüğü destekliyor ve 5.59mm. inceliğinde. Ekran ultra dar ön çerçeve ile birlikte geliyor. İşlemci sıcaklığını etkili bir şekilde kontrol eden ve performansı artıran ultra ince metal pervanelerin kullanımıyla güncellenmiş bir soğutma sistemine sahip. Buna ek olarak, yeni Mi Notebook Air 13.3″ modellerinin kasası metalden yapılmış. Yalnızca 1,3 kg. ağırlığında ve 4,8mm. kalınlığındaki bir tasarıma sahip.

Batarya ortalama 9,5 saate kadar kullanım sağlayabiliyor ve orijinal Microsoft Windows 10 işletim sistemi ve Microsoft Office Ev ve Öğrenci 2016 programı yüklü durumda.

Mi Notebook Air 13,3″ Fiyatı Nedir?..

Fiyatlarına gelince, 8. nesil Intel Core i5 8250U5 işlemci, 8 GB. RAM, 256 GB. depolama ve NVIDIA GeForce MX150 ile Mi Notebook Air 13.3″ versiyonu, 5,399 Yuan ($843) fiyatla şu anda Mi.com‘da satışa sunuluyor.

Kaynak