Xiaomi tarafından doğrulanmayan ancak sızıntıları Mi 7 ile birlikte başlayan Mi 6X‘in gerçek görseli sızdırıldı!..

Söylentiler dikkate alındığında, 18:9 ekran kasa oranına sahip ve iPhone X benzeri dikey konumlandırılmış çift arka kamera özelliği bulunacaktı. Ve iddiaları doğrular nitelikteki Xiaomi Mi 6X‘in ön ve arka kısımlarını gösteren yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler, son sızıntılarla ortaya çıkan özelliklerin doğruluğunu onaylıyor gibi görünüyor.

Aşağıdaki görüntüler Mi 6X prototipine ait olduğu anlaşılıyor. Xiaomi Mi 5X ile karşılaştırıldığında üst ve alt kısımlarda daha ince çerçevelerle çevrilmiş bir ekran görünüyor. Cihazın 18:9 ekran kasa oranını desteklediği net anlaşılıyor. Akıllı telefonun, Full HD+ çözünürlüğünü destekleyecek 5.7″ veya 5.9″ ekran ölçülerinde olacağı tahmin edilmekte.

 

Telefonun arka tarafını gösteren diğer görüntüde, cihazın mat görünümlü metal tek gövde tasarımı dikkat çekiyor. Arka panelde yer alan parmak izi okuyucu ve sol üst köşede iki kamera arasına LED flaş yerleştirilmiş kamera bölgesi önceki sızıntılarda da belirtildiği gibi dikey olarak konumlandırılmış.

Xiaomi Mi 6X Teknik Özellikler

Cihazın alt kısmında, harici hoparlör, USB Type C bağlantı noktası ve 3.5 mm ses jakı gibi özelliklere sahip olacağı belirgin. Telefonun üst kenarında yer alan delik cihazın IR özelliğine de sahip olacağı düşüncesini oluşturmakta.

Yakın tarihli bir raporda, Mi 6X‘in önümüzdeki ay Mobile World Congress (MWC) 2018’de duyurulması beklenen Xiaomi‘nin Surge S2 yonga setinden güç alacağı iddia edilmekte. Xiaomi Mi 6X‘in Çin dışında Xiaomi Mi A2 olarak satılacağı da tahmin ediliyor.

Xiaomi, pazarlama avantajını ön planda tutmak için Mi 6X‘i 1499 Yuan ($235) gibi orta segment cihazlarda uygun görülebilecek bir fiyatla piyasaya sürmesi bekleniyor.

Firma, umarız bu cihazı karşımıza Mi 7 olarak çıkartmaz. Şimdilik sabırla bekleyip yeni Mi 7‘nin lansman zamanını beklemekten başka bir çaremiz yok.