Xiaomi, Çin‘in Shenzhen bölgesinde yeni bir Ar-Ge kompleksi açtı. Yeni kompleks, cep telefonu ticareti için Ar-Ge‘ye ayrılmış olacak. Xiaomi Başkanı Lin Bin geçtiğimiz günlerde Shenzhen‘deki yeni Ar-Ge kompleksini ziyaret etti ve şirketin merkez planlarına ışık tuttu.

Lin Bin, Ar-Ge merkezinin Xiaomi‘nin akıllı telefon bölümü için yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler araştırmak ve geliştirmek için uyarlanacağını ima etti. Akıllı telefon birimi, tartışmasız Xiaomi‘nin büyüyen ticaret hacminin en başarılı kolu, bu nedenle teknoloji devi daha fazla piyasa hakimiyeti sağlamak amacıyla ürün kalitesini yükseltmeye çalışmakta. Lin Bin ayrıca, şirket bünyesine bu yıl 1000 teknik uzman katılacağı ve çoğunun Shenzhen Ar-Ge merkezine konuşlandırılacağını ve bu birimin Pekin Karargahı‘ndan sonra ikinci üs olacağını açıkladı.

Xiaomi Cephesindeki Bu Hızlanma Neyin Habercisi?..

Xiaomi‘nin kısa süre önce Wuhan‘da yeni bir kompleksin inşasına büyük yatırım yaptıklarını hatırlatmak isteriz. Şirket yakın gelecekte daha fazla yatırımcı çekecek olan IPO (Halka Arz) listesiyle küreselleşti. Xiaomi, bu hızla devam ederse, çok yakında dünyanın en büyük 500 şirketinden biri olacak.

Kaynak