Çinli üretim devi Xiaomi, 2017 yılı içerisinde üretim sektöründe oldukça verimli bir zaman geçirdi. Kullanıcı beğenisine sunmuş olduğu cihazlarında önemli sayılabilecek herhangi bir hata bildirimi almadı ve şirket Hindistan pazarındaki Samsung ile olan rekabetini arttırmaya başladı.

Global pazarda yıllık akıllı telefon sevkiyat hedefini ilk hedefini aşacağından emin olduktan sonra çıkatayı 80 milyon adetten 90 milyon adete yükseltti. Tüm bu yaşananlar AI teknolojisindeki ve diğer teknolojik ilerlemelerdeki başarısıyla birleşince, Xiaomi‘nin CEO’su Lei Jun, Çin’de 10 finansal figürden biri olarak kendine yer buldu.

Sina Finansman, People’s Daily (Müşterileri) ve Wu Xiaobo Tv Kanalının ortaklaşa olarak ilkini düzenlediği 2017 On Yıllık Figür Ödül Töreni, 28 Ocak 2018’de Pekin Gösteri Sanatları Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, kalite ve teknolojik yenilikler konusundaki ısrarı ile alt sıralardan, üst sıralara yükselen cep telefonu endüstrisinin en başarılısı olarak tanımlandı. Zamana karşı yapılan bu yarışta, Xiaomi 2017’de mali hedeflerine ulaşmayı başardı.

Mi Stores‘u dünyaya açan yeni perakende stratejik düzeni başarılı oldu ve Xiaomi‘nin Global pazarda büyümesini artırdı ve yapılan bu atılım küresel ekonomi için yeni bir plan oluşmasını sağladı.

Ödül töreni sunucusu “Koleksiyoncu ve Antikacı” olarak bilinen Ma WeiLei Jun‘dan bahsederken “Bilim ve Teknoloji adamı” olarak tanıttı.

Listede Yer Alan Diğer Kişiler

Xiaomi CEO’su ödüllendirilenler listesinde elbette yalnız değildi, listede yer alan diğer kişiler sırasıyla; IFC Başkanı Liu Qingfeng, 360 Grup Kurucusu ve CEO’su Zhou Hongyi, Ai Qiyi Kurucusu ve CEO’su Gong Yu, Hisense Grup Başkanı Zhou Houjian, Guangzhou İlaç Grubu Başkan Li Chuyuan.

Kaynak