Xiaomi, hayranları Redmi Note 5‘in yayınlanmasını dört gözle bekliyor. Xiaomi‘nin bizleri bekletmekten hoşlandığı da söylenebilir.
Ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında resmi bir bilgi olmamasına rağmen Redmi Note 5 hakkında bilgiler sızmaya devam ediyor. Sızıntılardan bazılarına göre; Redmi 5 ve Redmi 5 Plus‘tan daha ince çerçeveli bir cihaz gözüküyor. Arka tarafında dual kamera ve parmak izi okuyucusu bulunan fotoğraflarda bu sızan bilgiler arasında.
Science and Knowledge” adlı YouTube kanalında Redmi Note 5 konseptini tanıtan kısa bir video yayınlandı. Videoda ekran gövde oranı oldukça şaşırtıcı ve Redmi Note 5 gerçekten de böyle görünüyorsa büyük bir kitlenin ilgisini çekeceğe benziyor. Redmi Note 5 konseptinin 18:9 en boy oranı ile 5.99″ boyutunda ve 2160×1080 px. çözünürlükte bir ekran ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Ayrıca, 3 GB. / 4 GB. RAM ve 32 GB. / 64 GB. genişletilebilir depolama alanına sahip QualComm Snapdragon 636 yonga seti ile karşımıza çıkması bekleniyor. Konsept Redmi Not 5‘in arka kamera kombinasyonu 16 MP. + 5 MP. ve ön kısımda 8 MP. kamera bulunması bekleniyor. Bunların yanında da bir mikro USB portu üzerinden “Hızlı Şarj (Quick Charge) 4.0” desteği ile 4100 mAh. batarya ile birlikte geleceğe benziyor.
Mavi, gri ve siyah renkleri olan konsept telefon 1499 Yuan ($238 / 190€) fiyatla gelmesi bekleniyor.
Yayınlanan görsellerin bir tasarımdan ibaret olduğunu ve tasarımın gerçeği ne kadar doğru yansıttığını bilemeyiz. Xiaomi‘nin henüz varlığından bile bahsetmediği bu cihazı şimdilik beklemeye devam edelim.

Kaynak