Xiaomi Mi 6X‘in sızdırılan diğer görüntüleriyle zaten tasarımı hakkında çok fazla bilgiye sahip olduk. Birde bunlara “Metalik Gri” renkte bir arka kapak eklendi. Resimde de görüldüğü üzere çok sayıda arka kapak var. Bu yüzden iddia edilen Mi 6X telefonunun üretimine başlanmış olabileceği düşünülüyor.

Görüntüdeki kapağın sol üst köşesinde bulunan iPhone X tarzı dikey çift kamera yeri gözüküyor. Gri / Gümüş renkli arka kapakta ayrıca bir parmak izi tarayıcı bulunuyor gibi. Söylentilere göre Mi 6X, Xiaomi‘nin yakında çıkması beklenen Surge S2 yongasetini kullanacak. Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018 teknoloji fuarında Surge S2 dahili yonga setinin duyurulacağı düşünülüyor.

Xiaomi Mi 6X, yakında piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Ancak Xiaomi Mi 5X geçen yıl Temmuz ayında piyasaya sürüldüğü için Mi 6X‘in ne zaman çıkacağı hakkında somut bir kanıt yok.

Telefonun diğer özellikleriyle ilgili olarak;

Mi 6X, yaklaşık 6 inçlik Full HD+ ekranla gelecek gibi görünüyor. Gümüş gri renk seçeneği dışında, Mi 6X de mat siyah renk seçeneği de olabileceği söyleniyor.

Kaynak