Xiaomi‘nin Kurucu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, resmi olarak Çin Ulusal Kalite Birliği Başkan Yardımcısı olarak atandı. Lei Jun, Çin’deki ilk 10 ekonomist arasında yer aldı ve son zamanlarda Xiaomi‘nin başarılarında önemli bir rol oynadığı gayet açık. Lei Jun, Xiaomi‘nin kurulmasından bu yana kaliteli çalışmanın, şirketi güvenilir hale getiren odak nokta olduğunu belirtti.

Kaliteyi görmek için mikroskop, yeniliği görmek için teleskop kullanıyoruz… Lei Jun

Geride bıraktığımız yıl içerisinde Xiaomi‘nin performansını hatırlamak gerekirse, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde, Xiaomi, akıllı telefon pazarında 2016 yılının aynı dönemine göre %102,6 artışla 27,6 milyon adetlik satış rakamına ulaştı ve 2016 yılında pazar payı %3,7 iken 2017 yılının aynı dönemine göre %7,4’e yükseldi. Aynı zamanda, Xiaomi‘nin akıllı telefonları yaklaşık 14 ülkede en çok tercih edilen ilk 5 akıllı telefon arasında yer alıyor.

Xiaomi Mobil Telefon Pazarında 4. Sıraya Yerleşti!..

2017 yılının üçüncü çeyreğinde Xiaomi, Hindistan‘da ilk kez Samsung‘un da önüne geçerek en çok tercih edilen marka olamayı başardı. Xiaomi, 2017 yılının dördüncü çeyreğine girildiğinde satışlarını %96,9 oranında arttırarak mobil telefon pazarında 4. sıraya yerleşti. Yıllık satış hacmi baz alındığında dünyadaki ilk beş marka arasında yer alıyor.

Kaynak