Xiaomi CEO’su Lei Jun, 2017 yılının başında satışlarını artırmak amacıyla Çin genelinde 200 yeni Mi Mağazası açmayı planladığını ima etmişti. Çinli teknoloji devi bunu başarmış ve şirketin geçtiğimiz yıl küresel düzeyde ilk 5 akıllı telefon üreticisi arasında yerini almasını sağlayan bir sıçrama yaşamasını sağlamıştı.

Çin Bahar Şenliğin’de Mi Mağazaları…

Çin‘de yaygınlaşan Mi Mağazalarının sayısının her geçen gün artmasına rağmen, özellikle de şenliklerde bu mağazalarda büyük kuyruklar oluşuyor. Bahar Şenliği, Xiaomi mağazalarına çeşitli şehirlerden gelen çok sayıda Mi Hayranı ve yabancı müşteriler bu mağazalarda sıraya girmek zorunda kalıyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun geçtiğimiz günlerde Weibo sayfasında, kulaklık satın almak için Shenzhen‘deki Mi Store‘a giren ancak içeri girmekte zorlanan arkadaşı hakkında bir hikaye paylaştı.

Teknik Patron, hayranlardan özür diledi ve alışverişlerin artması sebebiyle Mi Mağazalarının genellikle Bahar Şenlikleri sırasında meşgul olduğunu kabul etti. Lei Jun, özür ile birlikte, 2018 yılında daha fazla Mi Mağazası açmaya devam edeceğini ima etti. İlginçtir ki Lei Jun‘nun anlattığı olayda söz konusu olan Mi Mağazası Shenzhen‘de geçen yıl açıldı ve Xiaomi‘nin Çin‘deki en büyük Mi Mağazası oldu.

Xiaomi, daha fazla ortak mağazasıyla Hindistan‘daki genişlemesine devam ediyor ve ülkedeki ilk tam teşekküllü Mi Mağazalarını açmaya hazırlanıyor. Xiaomi, son zamanlarda Filipinler de ilk Mi Mağazasını açtı. Rusya, İspanya ve İtalya‘da da Mi Mağazaları bulunmakta.

Xiaomi, Çin‘deki varlığını genişletmenin yanı sıra, Çin dışında da daha fazla mağaza açmayı planlıyor. Bu kesinlikle güzel bir haber.

Kaynak