Son zamanlarda ortaya çıkan net bilgiler yaklaşmakta olan Xiaomi Mi MIX 2S’in hangi tarihte piyasaya sürüleceği konusunda kafamızda oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Xiaomi Mi MIX 2S, 27 Mart tarihinde özel bir lansmanla tanıtılacak. Bununla birlikte son zamanda ortaya çıkan yeni bilgiler ise Xiaomi‘nin Aralık ayından bu yana Samsung Display‘den 6.01″ OLED panel sipariş ettiği yönünde. Dolayısıyla yaklaşmakta olan Mi MIX 2S ve Mi 7 amiral gemisi telefonlarının 6.01″ OLED ekrana sahip olabileceği öngörülmekte.

Weibo‘da çıkan yeni bilgiler, Xiaomi ve Samsung Display‘in geçen yıl 6.01″ OLED için bir anlaşma sağladığını belirtiyor. Anlaşmanın hemen ardından Aralık ayı ile başlayan ilk sevkıyatın yaklaşık 1.1 milyon adet ve ikinci sevkıyatın 2.2 milyon adet ile devam ettiği bildirildi. Dolayısıyla bu anlaşma, yaklaşmakta olan Xiaomi akıllı telefonlar için OLED panellerinin istikrarlı bir şekilde tedarik edilmesini sağlayacak gibi görünüyor. Son sızıntılar, Mi MIX 2S ve Mi 7 modellerinin her ikisinin de 6,0″ büyüklüğünde ekrana sahip olabileceğini gösteriyor.


Xiaomi Mi MIX 2, 5.99″ IPS LCD panel ile geldi. Mi MIX 2S telefonun Mi MIX 2’nin geliştirilmiş bir sürümü olarak görüldüğünden, aynı boyutta IPS LCD ekrana sahip olmaya devam edeceği ancak yonga seti ve kamera gibi özelliklerde iyileştirilmeler yapılması bekleniyor. Bununla birlikte, iddia edilen Mi MIX 2S‘in Telefon Hakkında Sayfasında yeni görülen bir sızdırılmış görüntü, 6,01″ boyutlarında bir ekranla geleceğini ortaya çıkarttı.

Altı ay önce hazırlanan bir rapor, Xiaomi Mi 7‘nin Samsung tarafından sağlanan bir OLED paneli ile donatılabileceği iddia ediliyor . Ayrıca, son zamanlarda Mi 7‘ye ait olduğu iddia edilen yazılım dosyaları aracılığıyla, Always On Display özelliğini desteklemek için bir OLED paneli ile geleceklerini açıkladı . Xiaomi ve Samsung Display arasındaki anlaşma üzerine yeni bilgiler, Mi 7’nin 6.01″ bir OLED ekranla gelebileceğini gösteriyor. Bu ekran aynı zamanda Full HD+ çözünürlüğü için destek taşıyabilir.
xiaomi mi mix 2s konsept tasarım

Mi 7’nin ile Birlikte Sunulacak Diğer Özellikleri…

Son zamanlarda yayınlanan bir rapor da Mi 7‘ye ait ekranın iPhone X gibi olacağı iddialı bir şekilde vurgulandı. Ayrıca, Çinli üreticinin ekranda parmak izi tarayıcısını bu telefonla tanıtacağı öngörülüyor. QualComm Snapdragon 845 SoC ile donatılacak ve 6 GB RAM ile 8 GB RAM seçenekleri ile gelecek. Kablosuz şarj desteği taşıyacak taşıyacak bu cihazın 3.170 mAh. batarya ile gelmesi bekleniyor .

Mi MIX 2S ve Mi 7‘nin her ikisinin de 6.01″ OLED panelini kullanacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yayınlayarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak