Çinli üretim devi Xiaomi, cihazlarının güncelliğini tutarlı bir şekilde yayınlaması nedeniyle takdir edilen bir şirkettir. Bununla birlikte, son zamanlarda şirket, akıllı telefonları için önemli güncellemeler yayınlamada ağır davranması nedeniyle eleştirildi. Şimdi, Xiaomi‘nin amiral gemisi telefonundan başlayarak telefonları için büyük güncellemeler yayınlama konusunda gerçekten ciddi olmaya başlamış gibi görünüyor. Google’ın en yeni Android sürümü olan Android Oreo‘yu altı ay önce yayınladığını hatırlarsınız.

Şu andan itibaren, Android Oreo tabanlı MIUI 9 Beta ROM, Xiaomi Mi 6 ve Mi 5 için kullanılabilir. Yakın bir tarihte yayınlanan raporlara göre Xiaomi, Mi Note 2 için Android Oreo tabanlı MIUI Global Beta ROM‘u yayınladı.

Xiaomi Mi Note 2, iki yıl önce piyasaya sürüldüğünde amiral gemisi bir cihazdı ve kavisli ekran ve küresel LTE bantları ile dikkat çekiciydi. Bu güncellemenin tam, yapılan değişiklik günlüğü şimdilik mevcut değil ancak Xiaomi Mi 6 ve Mi 5 için piyasaya sürülenlere benzer olmalıdır. Bu yalnızca bir beta ROM‘dur ve kullanıcılar birkaç bug beklemelidir. Xiaomi, bu ROM’un kullanılabildiğini henüz açıklamıyor ancak önümüzdeki haftalarda halka açıklanma ihtimali yüksek. Güncellemeyi yüklemeden önce tam bir silme işleminin yapılması önerilir. Kullanıcılar, bu Global Beta ROM‘u, kilitli bir önyükleme yükleyicisine sahip hızlı bir açılış veya TWRP kullanarak gösterebilir. Her iki durumda da dahili belleğinizi yedeklemelisiniz çünkü işlem telefonunuzun dahili belleğini silecektir.

Xiaomi Mi Note 2 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Note 2, 4GB / 6GB RAM ve 64GB / 128GB dahili depolama alanlarıyla birleşmiş bir Qualcomm Snapdragon 821 yonga setiyle güçlendirildi. Eğri kenarlı 5,7 inç Full HD (1920 × 1080) AMOLED ekran ile donatılmıştır. Kamera olarak, 8 MP ön kamera ile desteklenen 22.5 MP arka kameraya sahip. Piyasaya sürüldüğünde, Mi Note 2, Android Marshmallow‘un üstünde MIUI 8 ile geldi ancak o zamandan beri Android 7 tabanlı MIUI 9‘a yükseltildi. Bu telefon 4070mAh‘lik bir pil ile donatılmıştır.

Kaynak