Xiaomi Mi MIX 2S‘in çevrimiçi olarak paylaşılan yeni tanıtım görüntülerine göre, neredeyse %100’lük bir ekran-vücut oranına sahip olacak. Aslında, önceki görüntülemelerden farklı olarak, bu görüntülerde ön kamerayı göremiyoruz; bu da, orijinalliğini ciddi şekilde şüphelendiriyor. Bu görüntüler, şimdiye kadarki en yüksek ekran-vücut oranı ile uzun süredir beklenen Tam Ekran 3.0 teknolojisini gösteriyor olabilir. Telefonun ön kısımları iPhone X’dekilere (daha az) göre dar, ancak kulaklık ve ön kamerayı barındıracak bir yer gözükmüyor: Bu, STB oranının iPhone X’ten bile daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Sızdırılan görseller de, ön kamera için sağ üst köşede küçük bir çentik gözüküyor du, bu iddia edilen promosyon görüntülerinde hiçbir çentik gözükmüyor. Promosyon görüntülerinde, Xiaomi Mi MIX 2S‘in arka tarafını da görebiliriz. Cam ya da seramikten yapılmış olmalı ve görüntüde ahizenin Beyaz varyasyonunun tamamen seramik bir tasarıma sahip olduğunu görebiliyoruz. Arka kapakta, dikey konumda yerleştirilmiş çift kamera, ikili LED flaş ve ikincil sensörün altında bir parmak izi okuyucu bulunuyor.

Beklenen Teknik Özellikleri

Yakın zamanda ki söylentiler, amiral gemisinin Vivo X20 Plus UD gibi düşük ekranlı parmak izi okuyucuyla geleceğini öne sürmüştü ancak son sızıntıya göre bu durum böyle olmayacak. Xiaomi Mi MIX 2S, 2.9 GHz’lik bir maksimum frekansta çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 845 yongasetiyle birlikte geleceği doğrulanmıştı. Snapdragon 845, Qualcomm’un şu anki en güçlü işlemcisidir. Bazı söylentiler, ahizenin bu SoC’ın özel geliştirilmiş bir sürümüyle çıkartılabileceğini öne sürüyor ancak bu henüz bu doğrulanmış bir bilgi değil. Cihazın resmi çıkış tarihi 27 Mart olarak gösterildi. Fiyatlandırması ve kullanılabilirliği hakkında hâlâ detay bulunmamaktadır.

Kaynak