Xiaomi, geçen yıl sevkiyat hacminde ve Çin genelinde açılan Mi Home Mağazalarının sayısında rekor kırdı. Başarısını bu yılda sürdürmesi bekleniyor ve teknoloji devi, ürünlerinin tüketicilerine hızlı ulaşmasını sağlamak için yeni hamleleri başlattı.

Xiaomi, Shenzhen Bao‘an Uluslararası havaalanın da ilk Mi Home Mağazasını ilk havaalanı mağazası olarak 10 Mart’ta resmi olarak açacak.

Xiaomi Hedeflerini Büyüttü…

Şirket, havaalanı merkezli mağazanın yanı sıra Changsha, Jiaozuo, Jinzhou ve Yuzhou‘da da dört yeni Mi Home Mağazası daha açacak. Xiaomi; 2016 yılında, 2020 yılına kadar Çin’de birçok şehirde 1000 Mi Home Mağazası açmayı planladığını açıkladı.

Şirketin CEO’su Lei Jun, bu hedefe ulaşmak için şirketinin 2017 yılında bu yıl 200’den fazla perakende mağazasını açacağını ima etti.

Şirket, mağazalarını Çin’deki çeşitli şehirlere tutarak bu hedefi aştı. Satışların ihtiyaçlarının yanı dağılmış durumda sıra aksesuarların satışı ve teknik destek yanı sıra dükkanlar, müşterilerin satış sonrası servis hizmeti de sunmaktadır.

Kaynak