Xiaomi Hindistan Başkanı Manu Kuma Jain, Hindistan’da yeni Mi Mağazaları açmayı planladığını belirtti. Şirketin son zamanlardaki perakende mağazaları ile ilgili yaptığı yatırımlar Hindistan hükümetinin yabancı firma mülkiyetleri ile ilgili düzenlemeleri gerçekleştireceği konusundaki açıklamalardan kaynaklanıyor.

Düzenleme, tek markaya ait perakende kanallarında %49 doğrudan yabancı yatırım (DYY) olanağı sağlamakta. Bu yasa 2018 yılı Ocak ayından itibaren Hindistan hükümeti tarafından rahatlatılmaya başlandı ve böylece OEM‘lerin tamamen kendi markaları ile mağaza açma ve yönetme yolunu açtı.

Xiaomi, çeşitli şehirlerde ürünlerini sadece stoklayacak olan kendi Mi Home mağazalarını açarak bunu yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi, özellikle geçtiğimiz yıl Hindistan‘da, yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde ülkedeki bir numaralı akıllı telefon markası Samsung‘un rakibi olarak ortaya çıktı ve son derece başarılı bir çalışma ile liderliğe ele geçirdi.

Xiaomi’nin Hindistan’da ki Satış Başarısının Sırrı…

Teknoloji devi, Mi.com, Flipkart ve Amazon Hindistan üzerinden online satışlar ve ülkenin çeşitli şehirlerinde sahip olduğu çok sayıda franchise partner mağazasını kullanarak bu başarıyı yakaladı. Şirketin Hindistan‘daki başarısı, pazarda sunduğu uygun fiyatlı akıllı telefonlardan da kaynaklanıyor.

Teknoloji devi, Şubat ayı içerisinde Redmi Note 5‘i ve Redmi Note 5 Pro‘yu Hindistan‘da tanıtmıştı ve şimdi sırada Redmi 5 var. Ayrıca yeni amiral gemisi cihazları Mi MIX 2S ve Mi 7‘yide Hindistan‘lı kulanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Xiaomi, Hindistan‘daki akıllı ev gereçleri çeşitliliğini de genişletecek. Orta segment sayılabilecek Akıllı TV‘lerin birkaçı pazara zaten girdi. Hava Temizleyici, Mi Robot Elektrikli Süpürge gibi diğer ürünler bu yıl Hindistan‘da satışa sunulabilir.

Kaynak