MIUI 9 bir sürü harika ince ayar ve geliştirilmiş özellik ile birlikte gelmişti. Ama ne yazık ki hızlı yanıt özelliği bunlardan biri değildi. Ayrıca, MIUI 9‘daki bildirim gölgesi tam bir karmaşaydı. Paketlenmiş bildirim özelliğu bulunmuyordu. Birçoğumuz bildirim gölgesinin kullanışlı Quick Reply özelliğine alıştık. MIUI 9, herhangi bir sıkıntı olmaksızın uzun bir mesaj dizisini bildirim panelinde gösterebiliyordu. Xiaomi, bu iki sorunu ele almak için istikrarlı bir güncelleme kullanıma sunuyor.

Ancak, şu uyarıyıda yapalım: Şu anda güncelleme, Redmi Note 4 için özel olarak hazırlanmış bir gece yapısındadır. MI topluluğu yeni gelen özellikleri beğenirse, muhtemelen Xiaomi devam edecek ve bu özellikleri uygulayacaktır. Güncelleme, Şubat güvenlik güncellemesi eşliğinde MIUI 9.5.4.0.NCFMIFA kararlı sürüm halinde gelmektedir. Henüz güncellemeye sahip değilseniz ve sabırsızsanız, Kurtarma ROM’unu buradan indirebilir ve kurabilirsiniz. Ama UYARALIM: Telefonunuzu daha önce bu şekilde güncellemediyseniz biraz daha sabredip güncelleme gelince otomatik olarak kurun.

Değişiklikler

Toplu bildirimler ve hızlı yanıtların yanı sıra bu güncellemede yeni zil sesleri, ses şarjı ve sesleri kilitleme / kilit açma özellikleri de bulunmaktadır.

Şu anda, kullanıcılar Quick Reply’i başlatmak için belirli bir mesajı çift parmakla aşağı kaydırmak zorunda. Ardından çok can sıkıcı olan “Reply” düğmesine dokunmalıdır.

MIUI 9.5, Xiaomi cihazlarının çoğunda kullanıma sunması bekleniyor. Ancak şöyle bir durum var ki; sadece Android 7.0 ve üzerini çalıştıranlar yeni Bildirim Gölgesi özelliğinden faydalanabilecekler.

Kaynak