Xiaomi, tarafından desteklenen akıllı telefon üreticisi Black Shark Technology Incorporated, ilk oyun akıllı telefonunu kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Black Shark olarak adlandırılması beklenen yeni akıllı telefona ait bazı bilgiler daha önceden Weibo üzerinden sızdırılmıştı. Sızıntılar Black Shark‘ın Qualcomm’ın Snapdragon 845 SoC tarafından destekleneceğini öne sürüyordu. Ve şirket bu konuyu resmen doğruladı.

Şirket, Black Shark‘ın daha stabil ve hareketli bir oyun deneyimi sunabilmesi için Qualcomm‘un amiral gemisi Snapdragon 845 SoC tarafından destekleneceğine dair bilgiyi tanıtım öncesi hazırladığı bir görselde yayınladı.

Bu bilgiye ek olarak, şirket geçtiğimiz hafta, telefonun “Shark Space” adı ile Oyun Merkezi özelliğine benzer bir özellikle geleceğini açıklamıştı.

Kısa bir süre önce, Black Shark’un CEO‘su, Çin’in sosyal platformu Weibo’da bir çekiliş düzenlediklerini belirterek, isimleri 30 Mart’ta açıklanacak şekilde Black Shark telefonu kazanan 3 talihli belirledikleri açıklamasında bulundu.

Black Shark’a ait sızdırılan bazı teknik özellikler…

Önceden sızdırılan bilgiler, telefonun 18:9 ekran kasa oranına sahip olacağı ve 2160×1080 px. Full HD+ çözünürlüğe sahip bir ekranla geleceğini gösteriyor. 8GB RAM ve 32GB Dahili Depolama birimine sahip olacak cihazda microSD kart yuvasının bulunması ve kullanıcıların telefondaki depolama kapasitesini genişlete bilmesine imkan sağlanması bekleniyor. Telefonun ekranı ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi bulunmamakla birlikte, geçen yıl piyasaya sürülen Razer Phone ile rekabet edebilmek için telefonun 120 Hz. ekrana sahip olabileceği düşünülmekte.

Şirket son zamanlarda satış ve promosyonlar için JD.com ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Telefonun özelliklerini yavaş yavaş açıklayan, yeni yarışmalar düzenleyen ve telefon için ortaklıklar oluşturan şirketin, Black Shark telefonunun resmi lansman tarihini yakın zamanda açıklayacağı hissi uyandırıyor.

Kaynak