Xiaomi, bugün Çin‘in yerel saati ile 22:00’da Mi MIX 2S amiral gemisi telefonunu tanıtacağı özel bir lansman düzenliyor. Düzenlenen özel lansmanda Çinli teknoloji devinin Mi MIX 2S‘in beraberinde iki yeni cihazın daha tanıtılması bekleniyor. Ancak, düzenlenen etkinliğin en büyük cazibesini Mi MIX 2‘nin güncellenmiş versiyonunun oluşturacağını söylememize gerek yok sanırım.

Lansman etkinliği öncesi, Weibo üzerinden sızdırılan Mi MIX 2S‘e ait gerçek olarak nitelendirilen fotoğraflar ortaya çıkmaya başladı. Yeni sızan görüntüler de, cihazın siyah ve beyaz renk seçenekleri görülmekte. Aşağıda yer alan fotoğraflarda, Mi MIX 2S‘in siyah versiyonu ortada yer alırken, Mi MIX 2 fotoğrafın sol kısmında bulunmakta.

Fotoğraflarda sağ kısımda Mi MIX 2S’in beyaz varyantı yer almakta. Yeni görüntülerde de görülebileceği gibi Mi MIX 2S‘nin ön görünüşü, Mi MIX 2 ile neredeyse aynı. Bununla birlikte, Mi MIX 2S‘in alt çerçevesi Mi MIX 2‘ye kıyasla biraz daha dar olmasından dolayı fotoğrafta Mi MIX 2‘den küçük gözükmektedir.

Xiaomi Mi MIX 2S Teknik Özellikler ve Fiyatı

Son yayınlanan bilgilerde Mi MIX 2S‘in Mi MIX 2‘de kullanılan 5,99″ IPS LCD ekrana sahip olabileceğini ortaya çıkardı. Tasarımdaki en büyük değişiklik Mi MIX 2S’nin arka kısmında görülmekte. Mi MIX 2‘nin arka panelinde tek bir kamera varken Mi MIX 2S‘in arka sol üst köşesinde çift kamera sensörü bulunmakta. Parmak izi sensörünün konumu her iki cihazda da aynı bölgede yer alamakta.

Birincil sensörün, piksel boyutu 1,4 mikronluk 12 MP. Sony IMX363 olabileceği tahmin edilmekte. Mi MIX 2S‘in arka paneli camdan yapılmış gibi görünüyor ancak Unibody seramik modeli olabilir. Cihazla ilgili en ayrıntılı ve resmi olarak doğrulanmış tek detay QualComm Snapdragon 845 SoC güç alacağı. Kablosuz şarj teknolojisini de destekleyecek cihazda 3,400 mAh. batarya kullanılacağı tahmin edilmekte.

Mi MIX 2S‘in 64 GB Dahili Depolama + 6 GB RAM versiyonunun 3,299 Yuan ($527), 128 GB Dahili Depolama + 6 GB RAM modelinin fiyatı 3,599 Yuan ($575) fiyat etiketleriyle kullanıcı beğenisine sunulması bekleniyor. 256 GB Dahili Depolama birimine sahip olacak cihazın 6 GB RAM içeren başka bir modeli de kullanıcı beğenisine sunulabilir ve bu model 3.999 Yuan ($639) olarak fiyatlandırılabilir.

Ayrıca Unibody Seramik gövdeli, 256 GB Dahili Depolama birimi ve 8 GB RAM içeren en yüksek yapılandırmaya sahip modelinin 4,699 Yuan ($750) olarak satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak