Geçtiğimiz günlerde ZTE’nin alt markası olan Nubia, 19 Nisan’da şirketin büyüyen oyun dünyasına yönelik oluşturulmuş “Red Magic (Sihirli Kırmızı)” adlı lansman etkinliğini duyurdu.

Şirket, oyun dünyasına hitap eden iki markayıRazer ve BlackShark lansmana davet eden görselleri sosyal medya üzerinden yayınladi. Bu lansman, Nubia’nın rakiplerini, oyuncu akıllı telefonu açılış etkinliğine davet eden güzel bir jest.

Nubia Red Magic 2 - xiaomi teknoloji -

Oyuncu çevre birimleriyle tanınan Razer, geçen sene ilk oyuncu akıllı telefonunu piyasaya çıkarmıştı. Şimdi de, Xiaomi destekli Black Shark ilk oyuncu akıllı telefonunu bugün piyasaya çıkartıyor. Nubia ise bu ayın sonlarına doğru oyuncu telefonu piyasasına girecek.

Nubia Red Magic 1 - xiaomi teknoloji -

Nubia’nın Red Magic’ten gelecek olan oyuncu akıllı telefonu; hava soğutma, karbon nano-malzeme ve üç boyutlu rüzgar tüneli bölüm yapısı gibi özelliklerle donatılmış olması bekleniyor. Söylentilere göre, akıllı telefonun 8GB RAM ile birlikte Qualcomm‘un Snapdragon 845 yonga setini kullanabilir.

Cihazın, geçen sene çıkartılan Razer Telefonuna benzer şekilde, 120Hz yenileme, 18:9 en-boy oranlı ekrana sahip olması bekleniyor. Nubia bu oyuncu akıllı telefonunun prototipini, bu yılın başlarında Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018‘de sergilemişti.

Nubia bu yeni telefonunun, Çin ve Avrupa’da eşzamanlı olarak piyasaya sürüleceğini onayladı. Uluslararası varlığını genişletmeyi hedefleyen Nubia, Çin ve Avrupa’daki lansmanından sonra akıllı telefonunu Hindistan pazarına da sürecek.

Kaynak