Blackshark Oyuncu akıllı telefonu nihayet ortaya çıktı. Xiaomi destekli bir şirket tarafından üretilen cihaz, normal akıllı telefonlardan oldukça farklı. Adından da anlaşılacağı üzere, zorlu oyunların üstesinden gelmek için hazırlanmış bir telefon. -Tasarımı da bunu destekliyor zaten- Telefon tasarımının kendisi normal akıllı telefondan çok farklı olmasa da kendine özel farklılıkları bulunuyor.

Blackshark Oyuncu akıllı telefonu, 18:9 en boy oranıyla 5,99 inç IPS FHD + ekrana sahiptir. Cihazın alt kısmında fiziksel düğmeler bulunmakla birlikte parmak izi sensörüne de sahip. Aslına bakarsanız, oyuncu telefonu ile normal akıllı telefon arasında fazla bir fark bulunmuyor.

Arka tasarımına baktığımızda oldukça farklı bir tasarım bizleri bekliyor.. Çünkü, pürüzlü metal yüzey ve plastik kaplamadan oluşuyor. Gövdedeki farklılıklar, telefonun daha iyi kavranmasını sağlar. Böylelikle, oyuncular elinden düşürme korkusu olmadan, rahatça oyunlarını oyanayabilirler. Cihaz açılırken, Blackshark logosu aydınlanmaktadır. Ayrıca logo, oynanan oyuna uygun olarak özel efektlere bürünür. Bu özellikle telefonun performansına hiçbir etki yapmamaktadır. Sadece tasarım amaçlıdır..

Black Shark’ın premium modelinde, 128GB depolama kapasitesi, 8GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 845 yongaseti bulunmaktadır. Cihazın 6GB RAM + 64GB depolama alanına sahip olan modelide bulunmaktadır. Ayrıca akıllı telefon görüntü işleme için dahili bir Pixelworks çipi ile birlikte gelmektedir. Telefonda,18W 9V / 2A hızlı şarj desteği ile 4000mAh‘lik bir pil bulunmaktadır. Bu pil, zorlayıcı oyunlara 7 saate kadar dayanabileceğini iddia etmektedir.

Oyuncu telefonunun sol tarafında ayrı bir düğme bulunmaktadır. Bu düğme, Shark mod adlı yüksek performanslı oyun modunu etkinleştirmrktedir. Bu moda girildikten sonra, cep telefonu hafızayı en iyi duruma getirene kadar temizleyecektir. Shark modunda, kullanıcılar ana düğmeyi aşağı doğru hareket ettirebilir. Ayrıca, kullanıcılar cep telefonu CPU ve GPU’nun mevcut durumunu da görebilirler. Shark modu özünde, gerekli olmayan özelliklerin görevine son verir böylece CPU kaynakları oyuna daha iyi yoğunlaşır.

GamePad

Bazılarının ilginç bulabileceği bir diğer özellik ise ek olarak satılmakta olan Bluetooth GamePad‘idir. Ayrıca, GamePad de bir joystick bulunmaktadır. 340 mAh‘lik bir bataryaya sahip olan bu GamePad’e Bluetooth 4.0 ve Android 4.4 ve üstünü de desteklemektedir. “Ön kamerayı kapatıyor” diye endişeleniyorsanız; bu eklenti telefonun ön kamerasının çalışmasını hiçbir şekilde etkilememektedir.

Fiyat Konusuna Gelirsek…

Blackshark oyun telefonu hemen hemen uygun bir fiyata sahip. Blackshark oyun telefonunun 6 GB RAM + 64 GB depolama alanına sahip olan modeli 2.999 Yuan (~477 $), 8 GB RAM + 256 GB depolama alanına sahip olan modeli ise 3.999 Yuan (~557 $) fiyatlarıyla satılmaktadır. Haricen satılan GamePad ise 179 Yuan (~29 $) gibi bir fiyatla satılabilir.

Kaynak