Xiaomi Mi A1’in 7 Ay sonra saltanatı sona eriyor. Hindistan’da ilk kez Eylül 2017′de satışa çıkan cihaz, Çin’de satılan Mi 5X’in Android One versiyonuydu.

Son raporlar Xiaomi’nin Hindistan’daki Mi A1’in satışlarının durduğunu söyledi. Haberi bildiren 91 adet habere göre, bir halefinin gelişiyle ilgili olabilir.

Delhi’deki Xiaomi ortaklarının, Mi A1 ürününün tedariklerinin Xiaomi tarafından durdurulduğunu ve son faturalandırmanın aylar önce yapıldığı bildirildi. Aynı şey Delhi dışındaki ortaklar tarafından söylenmişti.

Şu anda, resmi Mi Hindistan web sitesi stokta telefona sahip değil, ancak müsait olduğunda haberdar olmak için kayıt olabilirsiniz.

Tıpkı geçen sene olduğu gibi, Mi A2 de Çin’de Mi 6X adıyla ve MIUI Rom ile piyasaya sürülecek. Bununla birlikte, Mi 6X öncülünden daha erken geldiğinden, Mi A2 de Hindistan’da daha erken satışa başlayabilir.

Xiaomi, 25 Nisan‘da bir etkinliği olduğunu duyurdu ve Mi 6X’in piyasaya sunulması bekleniyor.

Xiaomi Mi A2 Beklenen Özellikleri..

Xiaomi Mi A2, 2160 x 1080 çözünürlüğe sahip bir 5,99 ” ekrana sahip olacak. Bir 8 çekirdekli işlemci sayesinde AI özelliklerine sahip olabilir. Aynı zamanda çift arka kamera, 20MP ön kamera, arkaya yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı ve 2910mAh pil olacak. MIUI yerine, Mi A2, muhtemelen Android 8.1 Oreo, saf Android ile çalışacaktır.

Birden fazla bellek + depolama konfigürasyonu olacak ancak başlangıç fiyatının 145 ¥ (~ 239 $) olan Mi 5X’inkiyle aynı olacağı söyleniyor.

Kaynak