Xiaomi Redmi S2, Çin ve Hindistan gibi pazarlarda çift arka kamera ile bir bütçe telefonu olarak geliyor. Onun sızan yazılım dosyaları zaten geçen hafta pek çok bilgi ortaya koymuştur. Model numarası M1803E6E olan yeni bir Xiaomi telefon TENAA’dan sertifika almıştır. Onun özellikleri yaklaşan Redmi S2 telefon olabileceğini düşündürmektedir. Ayrıca, M1803E6E, ürün yazılımı dosyalarında bulunan dahili kod adı ile eşleşiyor. XDA Geliştiricileri. “IS_E6”, Redmi S2’nin kod adı gibi görünüyor.

Xiaomi Redmi S2 Özellikleri

TENAA listelerine göre, iddia edilen Redmi S2 160.73 x 77.26 x 8.1mm ölçüsünde ve 170 gram ağırlığında, telefon 5.99 inç ekran ve 18: 9 en boy oranına sahiptir. 720 x 1440 piksel HD + çözünürlüğü desteklediğinden, düşük bütçeli bir telefon olarak geleceği varsayılabilir. 3,000mAh bataryadan güç alacaktır.

Sızan yazılım dosyaları, Redmi S2’nin 2.0 GHz’lik bir 8 çekirdekli işlemciye sahip Snapdragon 625 SoC tarafından çalıştırıldığını ortaya çıkardı. TENAA listesi ayrıca iddia edilen Redmi S2’nin aynı saat hızını sunan bir yonga seti tarafından  ortaya çıkardı.

M1803E6E Xiaomi telefonunun Çin pazarına 2 GB, 4 GB ve 6 GB gibi RAM varyantlarında vurması bekleniyor. Bu modeller, sırasıyla 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lik dahili depolama özelliklerine sahip olacak. Cihazda ayrıca bir microSD kart yuvası bulunur. Android 8.1 Oreo üzerinde çalışıyor olacak ve en son MIUI rom ile gelmesi bekleniyor.

Kamera Özellikleri ile Redmi S2

Fotoğraf çekmek için telefon, arka panelinde dikey olarak yerleştirilmiş çift arka kamera ile donatılmıştır. TENAA listesi, 12 megapiksel + 8 megapiksel çift kamera kurulumunu ve 16 megapiksellik bir ön yüz kamerası içereceğini ortaya koyuyor. Firmware dosyaları aracılığıyla, Redmi S2’nin çift kameralarının Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) ve Portre Modu gibi özelliklerle gelmesi bekleniyor. Ayrıca, selfie snapper yüz tanıma özelliği için destek taşımak için sabitlenir. Telefonun Siyah, Mavi, Altın, Gri, Pembe, Kırmızı, Gül Altın, Gümüş ve Beyaz gibi çoklu renk seçeneklerinde mevcut olması bekleniyor.

Kaynak