Xiaomi Milan’da bulunacak olan ilk Mi Home Mağazasını doğrulayalı tam üç ay geçti. Şirket, Ocak ayında bir Mağaza Müdürü ve dört satış görevlisi için beş iş pozisyonu açarak insanları işe almaya başladı. Kaynaklarımız, mağazanın bir aydan daha kısa bir sürede 26 Mayıs’ta resmen açılacağını doğruladı.

I Love Mi - Xiaomi Teknoloji-

 

İş ilanlarına göre, ilk İtalya’daki Mi Home’a Mağaza Müdürü, yapılandırılmış teknoloji şirketlerinde en az beş yıllık bir deneyime ve tüm Xiaomi ekosistemi ve ana teknolojik trendlere dair derin bir bilgi birikimine sahip olacak. Ancak şirket, hangi ürünün mağazada satılacağını açıklamıyor. Yani, biz sadece Xiaomi telefonları veya Mi Band serisi, dronlar, aksesuarlar ve benzeri ürünlerin satışa çıkmasını bekliyoruz.

İtalya’da Mi Store, Mayıs ayında Avrupa’da açılacak olan ilk Xiaomi Mağazası değil. Şirket ayrıca 22 Mayıs’ta Fransa’da bir mağaza açacak ve raporlara göre ilk mağazadan sonra Fransa da birkaç şehirde daha Mi Mağazası açacak. Akıllı telefonların yanı sıra, Xiaomi ayrıca Mi Elektrikli Scooter gibi diğer ürünleri de getirmesi bekleniyor.

Kaynak