Bir önceki hafta, yaklaşan Xiaomi Redmi S2 bütçe telefonunun görüntüleri Çek Cumhuriyeti merkezli teknoloji blogu tarafından paylaşıldı. O zaman, tanıtılmamış Redmi S2 telefonunu Prag’daki Mi Store’dan aldığı bildirmişti.

Yeni bilgiler, herhangi bir resmi tanıtım ve duyuru olmadan bile, Redmi S2’nin Prag’daki Mi Store’da tespit edildiğini ortaya koyuyor. Bu, Xiaomi’nin yakında Redmi S2 akıllı telefonunu resmen tanıtacağını gösteriyor.

Redmi S2, halihazırda Çin’de 3C ve TENAA tarafından onay aldı. Bu nedenle, Redmi S2’nin bu ayın başlarında resmi olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Redmi S2, 5,99″ IPS LCD ekran ile donatılmıştır. S2’nin 18:9 ekranının, 720 x 1440 piksellik bir HD + çözünürlük ile gelmesi bekleniyor.

Tasarım Olarak Xiaomi Redmi S2…

Görünüşe gelince, tasarımının yakın zamanda piyasaya sürülen Xiaomi Mi 6X telefona çok benzemesi bekleniyor. Ortaya atılan görüntüler bunu doğruluyor.

Beklenen Diğer Özellikleri…

Snapdragon 625 Yonga Seti’nin telefonu güçlendirmesi bekleniyor. 3,080mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor. Android 8.0 Oreo ve MIUI 9 ile hazır olarak gelmesi bekleniyor.

Fotoğraf çekmek için, Redmi S2’nin 12 megapiksel + 5 megapiksel çift kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. 8 megapiksellik bir ön kamera ile gelmesi bekleniyor.

Çok varyant olarak gelmesi ve bunların ise; 2 GB RAM ile 16 GB depolama, 3 GB RAM ile 32 GB depolama ve 4 GB RAM ile 64 GB depolama gibi ram ve depolama olarak çeşitlilik olması bekleniyor.

Xiaomi Redmi S2, Android tabanlıbilk Redmi cihazı olabilir

Dün Xiaomi, Weibo hesabında büyük boyutlu bir “S” harfi bulunan yeni bir teaser yayınladı. Son zamanlardaki raporlar, Çinli firmanın Redmi S2’nin piyasaya sürülmesine işaret edebileceğini ileri sürüyor. Bazı kaynaklar, önümüzdeki dönemde Xiaomi’nin kendi işlemcisi olan Surge S2 Yonga Seti ile çıkabileceğini iddia ediyor.

 

Bir önceki haftada ortaya çıkan bir görüntü, Redmi S2’nin Vietnam’da 3,999,000 VND (175$) fiyat etiketi ile satışa sunulacağını ortaya koydu. Fiyat tarafından bakıldığında gayet uygun bir cihaz olacağını görebiliyoruz.

Söylentiler Redmi S2‘nin Android One cihazı olarak Hindistan’a geleceğini iddia etti. Sizce MIUI arayüz ile mi gelmeli yoksa saf Android mi olmalı?

Kaynak