Tanıtım görsellerinden anladığımız kadarıyla Redmi S2, uyumlu kamera özelliği ile ön plana çıkarılarak lanse ediliyor. Yaklaşık $150’lık (3GB’lik varyant) bir telefon için kamera performansı konusunda şüpheleriniz olabilir ancak bu fotoğraf örneklerini gördükten sonra yeniden düşünmek isteyeceksiniz.

Redmi S2‘nin bokeh etkisini gösteren iki yeni fotoğraf ortaya çıktı. İlk görüntüde, ön planda nesnenin odaklandığını görüyoruz. Oldukça yakın bir çekim olmasına rağmen fotoğraf kalitesi gerçekten etkileyici. Nesne’nin bulanık arka plana meydan okuduğunu görebiliyoruz.

Fotoğraflar ve Bokeh Etkisi…

Odak arka plandaki nesnelere kaydırıldığında, kahve fincanını bulanıklaştığını rahatlık fark edeliyoruz. Fotoğraflar, bugün kullanıcı beğenisine sunulacak olan Redmi S2‘nin arka kamerası kullanılarak çekildi ve Xiaomi‘nin kurucu ortağı Lin Bin‘nin resmi Weibo sayfasında paylaşıldı.

Bilindiği üzere Redmi S2‘nin arkasında çift kamera sensörü yer almakta. Birincil kamera 12 MP.’lik Samsung S5K3P8SP sensörü ve ikincil kamera 5 MP.’lik sensör ile eşleştirilmiş. Cihazın, AI Portre Modu için geliştirilmiş özelliklere sahip olduğu söyleniyor. Redmi S2‘de kullanılan 16 MP.’lik ön kamera da AI Güzelleştirme Modu özelliklerine sahip.

Kaynak