XiaomiYoupin e-ticaret sitesinde Xiaomi Akıllı Kamerayı 399 Yuan (~62$) fiyatıyla satışa çıkarttı. Kamera ilk kez bu yıl Mart ayında 349 Yuan (~55$) fiyat etiketiyle satışa çıkmıştı. Kamera, Xiaomi’nin eko-zincir şirkerlerinden biri olan Morse Technology Co tarafından üretildi. Xiaomi CG010 AI Kamera, kullanıcıların çekim sürecini emojilerle ve ifadelerle kontrol etmelerini sağlayan sezgisel ve akıllı bir kameradır.

AI Kamera, manyetik özelliklere sahip -yüzeylere bağlanabileceği- özel mıknatıslarla (3300 Gs) birlikte gelir.  Çevresinde metalik bir yüzeyin olmadığı durumlarda, Xiaomi AI Kamera‘nın cam paneller, beton duvarlar, ahşap yüzeyler gibi farklı yüzeylere karşı tutunabilmesi sağlayan yerleşik bir PU yapıştırıcı ile birlikte gelir.

Xiaomi AI Kameranın ana özelliği, daha fazla kullanım özgürlüğü sunan kamera kullanımlarını kullanmanıza olanak tanıyan hareketleri tanıma yeteneğidir. Kamera, tabandan bağımsız olarak dönebilir. Bu da bağlı olduğu yerden bağımsız olarak ayarlanabileceği anlamına gelmektedir. Böylece farklı tarzların ve yaratıcı fikirlerin inanılmaz fotoğraflarını kendiniz çekebilirsiniz. Kamera, 1.35GHz hızında dört çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemci tarafından desteklenmektedir.

Temel Özellik Ve Boyutlar..

Eylem kamera aynı zamanda kompakt boyutlarını göz önünde bulundurarak uzun süre dayanacak olan 910mAh şarj edilebilir bir bataryayı da içeriyor. Sadece 65g ağırlığa ve 47 x 47 x 27 mm boyutlara sahiptir.  Kamera yapılandırması gelince, 13MP 1.12um sensörüne sahiptir.  Kamera ayrıca bir F2.2 diyaframı olan PDAF ve 76 derecelik bir Görüş alanı (FOV) ile birlikte geliyor. 8 Gb dahili hafızaya ek olarak 32 Gb’a kadar hafıza kartı desteği sunuyor.  Ayrıca 30 fps’de 720p çözünürlükte videolarda kaydedebilir.

KAYNAK