Xiaomi Mi 7‘nin ay sonunda tanıtılacağına dair söylentiler doğru gibi görünüyor. China Mobile‘a ait bir mağaza tabelasında yer alan bilgi Xiaomi‘nin yeni amiral gemisinin iki haftadan daha kısa bir süre içerisinde gelebileceğini doğrular nitelikte.

China Mobile mağazasının dış kısmında yer alan LED bildirim tabelasında Xiaomi Mi 7 satışının 27 Mayıs’ta başlayacağı belirtilmekte. Eğer bu bilgi bizi yanıltmıyorsa cihazın 23 Mayıs tarihinde tanıtılacağına dair bilgi içeren ve önceden sızan tanıtım görseli için güvenilirlik sağlıyor.

Tasarımında ve bazı teknik özelliklerinde küçük farklılıklar olmasına rağmen Mi MIX 2S amiral gemisinin satışını etkileyebileceği hissine sahibiz.

Xiaomi Mi 7, Beklenen Teknik Özellikler…

Xiaomi Mi 7‘nin 5.6″ OLED ekran ve Qualcomm’ın Snapdragon 845 SoC ile gelecek olan cihazın 6GB. RAM + 64GB. ROM / 8GB. RAM + 128GB. ROM varyasyonlarının bulunması bekleniyor. Ayrıca, Mi MIX 2S de olduğu gibi kablosuz şarj özelliğini desteklemesi, çift arka kamera, 3D yüz tanıma özelliği, ekran üstü parmak izi sensörü ve 3350 mAh. batarya ile donatılacağı sızan bilgiler arasında.

Ayrıca, Xiaomi Mi 7 hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız “Xiaomi Mi 7 Olduğu İddia Edilen Yeni Görseller ve Cihazın Temel Özellikleri Sızdırıldı!..” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kaynak