Bildiğiniz üzere Xiaomi son zamanlarda çok büyük bir yol katetti. Çinli şirket, tüm dünyada rekor kıran satışlar kaydediyor. Böylelikle adım adım Samsung ve Apple için gerçek bir tehdit haline geliyor. Dünyanın en iyi akıllı telefon markası sıralamasında 4. sırada yer alan Xiaomi, Endonezya’nın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi oldu.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Wang Xiang, Canalys‘in bir raporunu yayınladı. Şirket, 2018’in ilk çeyreğinde (Ocak’tan Mart’a) sıralamadaki yerinde %18.3‘lük bir paya sahipti. Geçtiğimiz dönem Samsung, %25,5‘lik payla Endonezya’da Xiaomi’den daha fazla akıllı telefon satan tek şirkettir. Samsung, toplamda 2.3 milyon adet ürün satarken; Xiaomi 1,7 milyon adet ürün sattı.xiaomi endonezya satışları -xiaomi teknoloji-

Xiaomi, yıllık %1455‘lik bir büyüme kaydederek geçen yıla kıyasla Endonezya’ya 107.000 akıllı telefon gönderdi. 1,5 milyon adet (2017 yılının ilk çeyreği ile aynı) ürün ve %16,8’lik payla OPPO 3. sırada yer alıyor. 4. sırada ise %6,5 payla 600 bin adetlik Vivo yer alıyor.

Xiaomi’nin sıralamada hem OPPO hem de Vivo‘yu geride bırakarak şu anki yerini alması yaklaşık bir yılını aldı. Seneye Hindistan’da olduğu gibi 1.sırada göreceğimizi umut ediyoruz.

Kaynak