Xiaomi, Mi 6 cihazını geçen yıl Nisan ayında piyasaya sürmüştü. Çinli üreticinin ardılı olan Mi 7‘yi de bu yıl Nisan ayında piyasaya sürmesi bekleniyordu. Ancak, Mi 7 yerine, Mi MIX 2S‘yi yılın ilk amiral gemisi cihazı olarak piyasaya sürmeyi tercih etti. Son sızıntılar Xiaomi‘nin bu Mayıs ayı sonu veya Haziran ayı ortalarında Mi 7‘yi piyasaya süreceğini iddia etmekte.

Bugün Çinli üreticinin Weibo hesabında, Shenzhen‘de bir tanıtım etkinliği (lansman) düzenleyeceğini belirten yeni bir tanıtım görseli yayınlandı. Xiaomi, merakla beklenen 8. Yıl Dönümü Özel Sürüm cihazı ile birlikte Mi 7‘yi tanıtmak için bu etkinliği düzenlendiğini düşünmek yanlış olmayacaktır.

Yeni tanıtım görseli, Xiaomi’nin Çin’deki lansman etkinliğinin tarihi ve zamanı hakkında bilgi içermiyor. İlerleyen günlerde yeni yayınlanacak tanıtım görselleri aracılığıyla şirketin Shenzhen etkinliğinde Xiaomi Mi 7‘yi tanıtacağını belirtmesi bekleniyor.

Yakın tarihli bir sızıntıda Xiaomi‘nin bu ayın sonuna kadar Mi 7‘yi piyasaya süreceği iddia edilmekteydi. Ayrıca, Mi 7‘ye Xiaomi’nin 8. Yıl Dönümü Özel Sürümü cihazının da eşlik edeceği belirtildi. Xiaomi‘nin yine merakla beklanan diğer cihazı Mi Band 3‘ün de Mi 7 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi 7 Teknik Özellikler…

Xiaomi Mi 7 ile ilgili olarak, QualComm Snapdragon 845 SoC ve 6 GB. ~ 8 GB. RAM ile güçlendirileceği tahmin ediliyor. Son aylarda ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler Mi 7‘nin iPhone X benzeri büyük bir çentikle geleceğini ortaya çıkarttı. Mi 7, 3D yüz tanıma özelliğine sahip ilk Android telefon olarak tanıtılacak. Telefonun arka kısmında dikey çift kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Ayrıca kablosuz şarj özelliğinin de bulunacağı cihaz hakkında bilinen bazı özellikler arasında. Mi 7‘nin aynı zamanda bir ekran üstü parmak izi okuyucusunu da sahip olması bekleniyor.

8. Yıl Dönümü Özel Sürüm cihaz hakkında sızdırılmış net bilgiler bulunmamakla birlikte Xiaomi cephesinden de bu cihazla ilgili herhangi bir doğrulama yapılmadı. Xiaomi‘nin gelişmiş Mi 7 Plus üzerinde çalıştığı konusunda da söylentiler bulunmakta. Mi 7 Plus‘ın, 8. Yıl Dönümü Özel Sürüm cihaz olarak lanse edilecek olması da beklenebilir.

Kaynak