Xiaomi, “Mi Bunny Children Phone Watch 2C” olarak adlandırılan çocuklar için yeni bir saat tanıttı. Xiaomi Mi Bunny Children Phone Watch 2C, Mini Çocuk saatinin güncellenmiş bir versiyonu ve geliştirilmiş bir saat yapısına sahip olmanın yanı sıra, ilk nesil modelin şık ve güzel tasarımını korumakta.

Mi Bunny Childen Phone Watch 2C, düşük parlaklıklı bir PMOLED ekrana sahip. Saatte, Gök Mavisi ve Pembe renkler tercih edilebilmekle birlikte ekran yapısı dairesel bir tasarıma sahip. Üretiminde kullanılan gıda sınıfı silikon bantlar sayesinde ağırlığı yalnızca 37.8 gr. ve oldukça rahat kullanım imkanı sunmakta.

Ürün, Xiaomi bünyesinde yer alan Xiao Xun Technology tarafından geliştirilmiştir. Saatin bir telefon gibi de kullanılabilinmesi için nano-SIM yuvasına sahip. Dahili Depolama alanı oldukça sınırlı, rehber kısmına 10 adete kadar telefon numarası saklanabilmekte. Saatin kenarlarında fonksiyonel kullanım işlevi tanımlanmış iki buton yer almakta. Üstte yer alan buton numara arama işlevini gerçekleştirirken, alt kısımda yer alan buton gelen çağrıyı askıya almakta. Ayrıca, Çocuğunuz bir tehlike altında olduğunda düğmeye uzun basarak bir tehlike sinyali gönderebilmekte. Bu acil sinyal sayesinde Çocuğunuzun bulunduğu konum ve 7 saniyelik çevre kaydı hemen cep telefonunuza gönderilir. Tahmin edeceğiniz üzere saatte yerleşik bir GPS bulunmaktadır.

Mi Bunny Childen Phone Watch 2C‘nin diğer özellikleri arasında Wi-Fi, yerçekimi sensörleri, EPO bulunmaktadır. Ayrıca çok yönlü bir güvenlik duvarı vardır ve çocuğunuz belirlenen bölgeyi terk ettikten hemen sonra, telefonunuza hemen bir mesaj gelir. Saat, AES 256 Bit şifreleme, veri aktarım şifrelemesi, Xiaomi bulut veri şifrelemesi ve saatin veri güvenliğini korumak için veri sızıntısını önlemek için çeşitli şifreleme önlemleri kullanır.

Fiyat gelince, Xiaomi Mi Bunny Childen Phone Watch 2C sadece 199 Yuan ($31) fiyat etiketiyle kullanıcı beğenisine sunulmaktadır. Saat, 15 Mayıs’tan itibaren Mi Store, Tmall, Jingdong ve Suning üzerinden aynı anda satışa sunulacak.