Xiaomi‘nin kalabalık ürün topluluğu arasına yeni bir ürün daha eklendi. Bu kez boyutları, kullanım kolaylığı ve fiyatıyla yine fazlasıyla dikkat çeken bir “Mikrodalga Fırın“. Biz bu cümleleri yazarken ürün Youpin sayfasında çoktan yerini aldı ve satışa sunulmasının üzerinden bir kaç gün geçmesine rağmen oldukça başarılı bir grafik yakaladı. Youpin üzerinde kitle fonlama hedefi 10.000 Yuan olmasına rağmen bu rakam şimdiden %143 oranında aşıldı. OCooker Mikrodalga Fırın, Xiaomi’nin eko-zincir şirketlerinden biri olan Guangdong Kitchen Technology Co. Ltd. tarafından üretilmekte. Ayrıca Şirket, Çin‘de satış sonrası hizmetleri de ele alacak.

Ocooker Mikrodalga Fırın, temiz ve parlak bir görünüme sahip. Kenar kısımları kavisli bir tasarıma sahip ve iç hacmi 18 Lt. dir. Gövdenin son işlemi oldukça pürüzsüz yapılmış ve klasik Retro tarzı kullanılmış mekanik krom kaplamalı 6 adet düğmesi bulunmakta. Ayrıca, gençlerin çalıştırmasını kolaylaştıran hızlı bir başlatma düğmesine sahip.

Xiaomi Ocooker Mikrodalga Fırın Teknik Özellikleri ve Fiyatı…

Ocooker Mikrodalga Fırın‘ın, bileşenlerden biri Toshiba’nın beşinci nesil yenilikçi Magnetron‘udur. Mikro kristalli bir seramik plaka ile birlikte gelir ve 700W ısıtma hızı gücüne ulaşır.

Tüm bunlara ek olarak, 360 derece üç boyutlu homojen ısı yayıyor, böylece tüm kenarlar dahil üst ve alt kısımlar aynı şekilde ısıtılacağı için yiyeceğinizden mükemmel tadı elde edebilirsiniz. Termal homojenlik %60 olan Çin Ulusal Standardının çok üzerinde %83.5 gibi yüksek bir değere ulaşır.

Ocooker Mikrodalga Fırın da beş aşamalı radyasyon koruma tasarımı, üçlü mikro anahtar koruması ve çocuk kilidi koruması bulunmakta ve yalnızca Youpin üzerinden 399 Yuan ($63) gibi uygun bir fiyatla satışa sunulmakta. Ürünün 26 Haziran 2018’den itibaren dağıtılmaya başlanması bekleniyor.