Snapdragon 625 işlemcili yeni bir Xiaomi telefonu ortaya çıktı. Snapdragon 625 Güç tasarruflu bir işlemcidir ve son zamanlarda bütçe dostu akıllı telefonlara güç sağlamak için çokça kullanılmıştır. Strakz kod adının Redmi 6 telefonu olabileceği ya da Xiaomi’den başka bir telefon olabileceği ihtimali var.

Xiaomi, bu yıl 100 milyon adet sevkiyat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Hindistan’da, orta ölçekli telefonlar ile pazarı ele geçirerek Samsung’u tahttan indirmişti. Bu sene de, Xiaomi’nin orta sınıf telefonlarının, şirketin sevkiyat hedeflerini karşılamada önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Xiaomi Strakz telefonda herhangi bir tahmin var mı? Hangi akıllı telefon olabilir?

StRaKz telefonu Geekbench platformunda yer aldı. Geekbench listesinde çıkan telefonun özellikleri, şirketin bir başka bütçe telefonu olabileceğini gösteriyor.

xiaomi geekbench strakz

Xiaomi Strakz’ın Geekbench listesi, Xiaomi Snapdragon 625 SoC tarafından güç verilen başka bir telefon olduğunu ortaya çıkardı. Xiaomi, Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi 5 Plus, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 4 Prime, Mi Max 2, Mi A1 ve Mi 5X gibi akıllı telefonlar için de aynı yonga setini kullandı.

Android 8.1.0 Oreo ile ön yüklü olarak gelecek cihaz tek çekirdekli testte, 902 puan ve çok çekirdekli testte 1536 puanlık bir skor elde etti. İşlemciye yardım eden 4 GB RAM olsa da, benchmark puanları oldukça düşük. Ayrıca, Snapdragon 625’in taban frekansı Strakz telefonu için 0 MHz‘den bahsedilmektedir. Bu, sistem yazılımı hatası nedeniyle olabilir.