Heniz resmi olarak doğrulanmasa da Xiaomi bu ay sonu Mi 7 amiral gemisi tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca Mi 8 adında kuruluşunun 8. yıl dönümüne özel olarak ürettiği cihaz hakkında da farklı söylentiler bulunmakta.

Xiaomi Mi 8 Anniversary Edition, olarak tanımlanan modelin kutusu ve ön paneli birkaç gün önce sızdırılmıştı. Dün sızan ekran üstü parmak izi okuyucun işlevselliğini uygulamalı olarak ortaya çıkartan videoyu Xiaomi Teknoloji Facebook Grubu üzerinden sizlerle paylaşmıştık.

[media_video url=”https://www.facebook.com/xiaomiteknoloji/videos/242069026347404/” width=”745″ height=”480″ _fw_coder=”aggressive” __fw_editor_shortcodes_id=”7f78a916a089296127dfaf7099eb49b5″][/media_video]3 saniye süren video, telefonun genel tasarımı hakkında fazla bilgi vermemeye çalışılarak çekilmiş. Yani videoda gördüğümüz tek şey ekranın orta kısmı. Üst ve alt kısımların ne tür bir tasarıma sahip olduğunu henüz bilmiyoruz.

Video, Cihaz Hakkında Detay Vermiyor…

Tarayıcı ekranın üçte birlik alt bölümüne gömülü gibi ve kilidi açmadan önce ekran üzerine hafif baskı yapmak gerekiyor gibi görünüyor. Aynı zamanda son dönem cihazların genelinde yer alan parmak izi okuyucular kadar hızlı tepki verdiği söylenemez.

Xiaomi Mi 8 Anniversary Edition‘ın ilk 3D Face ID özelliğine sahip Android tabanlı cihaz olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ekranın üst bölgesinde  3D Face ID ve diğer sensörlerin yer alacağı iPhone X benzeri bir çentikle gelmesi bekleniyor. Ayrıca bir OLED ekran ve QualComm Snapdragon 845 SoC ile gelmesi bekleniyor.