Xiaomi yeni nesil yönlendiricisi Mi Router 4‘ü piyasaya sürdü. Tasarım açısından, yeniden dizayn edilen Mi Router 4, Mi Router 3‘e oldukça benziyor. 4 yönlü anteni Router’ın, geniş bir frekans çekim alanı sağlayabilmesi için alüminyum magnezyum alaşımlı yüksek frekans iletkenliği olan termal materyal kullanılarak tasarlanmış.

xiaomi mi router 4 - Xiaomi Teknoloji -

Arka tarafta, genel soğutma sisteminin verimliliğini arttırmayı amaçlayan soğutma delikleri ve ayrıca alt kısımda hava kanalları bulunmaktadır. Router içerik olarak, selefine benzer 128MB RAM ve 128 GB depolama alanı ile geliyor. Şirket cihazın işlemcisini yükseltmeyi tercih etmiş ve bu sayede, Mi Router 4, 128 cihaza kadar bağlantı sağlayabilmekte.

Cihazın, arka tarafında bir adet WAN bağlantı noktası ve iki adet LAN bağlantı noktası bulunmakta. Üst kısmında, kutunun merkezinde Mi logosu ve bağlantıyı belirtmek için LED ışıkları var. Router‘ın selefi gibi bir USB bağlantı noktasına sahip olmasını bekliyoruz, ancak bu henüz onaylanmadı. Geçen yıl tanıtılan Mi Router 3, MT7620A işlemci ile gelmişti.

Mi Router3, OpenWRT‘ye dayanan Mi Wi-Fi işletim sistemi üzerinde çalışıyordu ve bu yeni tanıtılan Mi Router 4‘ün de aynı işletim sistemini kullandığını düşünüyoruz. Router, bir web arayüzü ve Android’in yanı sıra iOS için kullanılabilen mobil uygulaması aracılığıyla yapılandırılabilmekte. Mi Router 4, Gigabit WAN / LAN + 2,4G / 5G çift bantlı Wi-Fi kullanıyor ve tek bir tuşa basarak akıllı cihazlara hızlı bir şekilde bağlanmak için MiNET‘i destekliyor. Bağlanmak için, kullanıcılar sadece Mi NET düğmesine basarak akıllı cihazlarını şifre kullanmadan yönlendiriciye hızlı bir şekilde tanımlayabilecekler.

Güvenlik Tarafında Xiaomi Mi Router 4

Kablosuz güvenlik açısından WPA-PSK / WPA2-PSK şifreleme algoritmasını, kablosuz erişim kontrolünü (kara listeye alma ve beyaz listeye ekleme), SSID gizlemeyi, saldırı tespitini, DoS korumasını, erişim kontrol yöneticisini ve SSID yalıtımını destekler.

Xiaomi Mi Router 4 Çıkış Tarihi

Xiaomi Mi Router 4, Mi Router 3’ten birazcık pahalıdır. 25 Mayıs’ta Xiaomi Mall, Youpin, Tmall, Jingdong ve Suning’e kadar Çin’de satışa devam edecektir. Ayrıca, cihazlar Mi Home Mağazaları‘ndan da satın alınabilir.