Merhabalar sevgili Xiaomi Teknoloji takipçileri.. Bugün sizlerle Xiaomi’nın son tanıttığı Mi 8 Explorer modelinin tasarımı hakkında konuşacağız…

Daha önceleri de birçok telefon üreticisi şeffaf modeller üretti. Bu sebeple Mi 8 Explorer modeli çok da yeni bir tasarım sayılmaz.

Gördüğünüz üzere Mi 8 Explorer modeli, içeriğini görmemizi sağlayan bir arka tasarımına sahip. Aslında şöyle bir baktığımızda çok havalı ve güzel bir görüntü. Ancak bir telefonun iç bileşenlerini gördüyseniz iç mimarinin bu kadar sade olamayacağını kesin düşünmüşsünüzdür. Mesela bu görseller ilk yayınlandığında benim gördüğüm ilk yorumlar “Bu telefonun soğutucusu nerede ?” olmuştu. İşte bu sorular akıllara “Acaba bu tasarım bir çıkartmadan mı ibaret ?” sorusunu getirdi.

Peki şirket buna ne diyor?

Xiaomi bu söylentileri temizlemek için The Verge’e “Bunun bir çıkartmadan olmadığını, gerçekten de saydam olduğunu” söyledi. Hatta o üstte görülen parçaların gerçektende anakartın bir parçası olduğunu belirtti.

Ama eğer yarı saydam HTC U12+ telefonunu gördüyseniz bir telefonun iç yüzünün gerçekten de çok ilgi çekici olmadığını düşünmüşsünüzdür. Peki sizce Mi 8 Explorer modeli gerçektende saydam bir tasarıma mı sahip?

Görenler bunun bir görsel aldatmacadan ibaret olduğunu söylerken şirket bunu yalanlıyor. Telefon yakında satışa sunulacak işte o zaman asıl gerçekleri göreceğiz.

Kaynak