Geçen haftalarda TENAA’da çentikli Xiaomi cihazını görmüştük hatırlıyor musunuz? Görünüşe göre Xiaomi Mi A2 Lite modeli ile Singapur’a gidiyor.

Singapur’un IMDA adlı web sitesinde (FCC veya TENAA eşdeğeri) M1805D1SG model numaralı bir Xiaomi cihazı görüldü. Sayfa da, cihazın Mi A2 Lite olarak pazarlanacağından bahsediliyor.Cihazın model numarası, geçen hafta TENAA‘da görülen bazı telefonlarınkine benziyor. Bu telefonlarda M1805D1SC, M1805D1SE ve M1805D1ST model numaraları bulunuyor. Gördüğünüz üzere, Singapur modelindeki tek fark sondaki iki harf. Çoğu site telefona Redmi 6 adını vermiş olsa da, bizde Singapur’da Mi A2 Lite olarak adlandırılacağını düşünüyoruz.

TENAA’ya göre;

Telefon(lar) üstte kısmında çentik ile birlikte 5.84 inçlik FHD+ ekrana sahip olacak. Ayrıca 2.0 GHz saat hızına sahip bir sekiz çekirdekli işlemci tarafından çalıştırılacak. Çıktığında, sırasıyla 16GB, 32GB ve 64 GB depolama alanına sahip 2GB, 3GB ve 4GB RAM varyantlarında sunulacak.

Mi A2 Lite telefonunun biri 12 MP olan çift arka kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Ön kameranında 5 MP olması ve çentiğin içinde yer alacağı düşünülüyor. Ayrıca cihazın arkasında parmak izi tarayıcısı da buluncaktır.

A2 Lite, kutudan Android 8.1 Oreo ile gelmesi ve gücünü de 3900mAh’lik bir bataryadan alması (~4000mAh) bekleniyor. Ne yazık ki ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir şey söyleyemiyoruz. Ama uzak olmadığından eminiz.

Peki siz yakında gelecek olan bu cihaz için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız…