Xiaomi Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE akıllı telefonlarının tanıtım etkinliği sırasında Çinli üretici MIUI 10 ROM‘u da kullanıcı beğenisine sundu. Çinli üretici şimdiden Çin’de MIUI 10’un kapalı beta testlerini başlattı ve geliştirici ROM’un genel beta’sının Haziran ayı sonlarında Mi 8, Mi MIX 2S, Mi MIX, Mi 6X, Mi 6 gibi bazı cep telefonlarına sunulması bekleniyor. Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2 ve Redmi Note 5 gibi diğer Xiaomi modelleri Temmuz ayında geliştirici ROM’u alacak.

Xiaomi’nın Küresel VP’si ve Hindistan Genel Müdürü Manu Kumar Jain, Twitter’da yeni bir tanıtım görseli paylaştı ve şirketin yakında MIUI 10’u piyasaya süreceğini açıkladı.

MIUI 10 ROM, Redmi Y2 ile Birlikte Geliyor…

Xiaomi, MIUI 9 ROM’u Temmuz ayında kullanıcı beğenisine sunmuştu. Çinli firma Kasım ayında Hindistan’da Redmi Y1 akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. MIUI 9 Global Beta ROM‘un dağıtıma başlandığını da yine aynı platform üzerinden paylaşmıştı. Benzer stratejiyi MIUI 10 içinde kullanacağı, bu nedenle, Xiaomi‘nin, 7 Haziran’da, Redmi Y2 telefonu ile birlikte MIUI 10 Global Beta ROM‘u dağıtıma başlaması beklenmekte.

Daha Hızlı Daha Akıllı…

MIUI 10 bazı yeni özelliklerle donatıldı ve şirket MIUI 10‘un MIUI 9’dan daha hızlı olduğunu iddia ediyor. MIUI 10, Mi Note 2 gibi eski telefonların bokeh efektiyle çekim yapmasını sağlayacak AI Portre Modu özelliği içerecek. MIUI 10‘da yer alacak AI Önyükleme özelliği bir uygulamanın kullanımını analiz ederek ilk açılış sürelerini kısaltabilme yeteneğine sahip. Ayrıca yeni bir Son Uygulamalar değiştirici, gezinme hareketleri, bir sürüş modu ve tüm akıllı cihazlara erişmek için bir hub içermekte.