Xiaomi, Mi Wireless Mouse Youth Edition‘nü piyasaya sürdükten hemen sonra oyun meraklıları için yeni mouse’u kullanıcı beğenisine sundu.

Xiaomi Mi Gaming Mouse olarak adlandırılan bu yeni mouse, oyun meraklılarını hedefliyor ve 249 Yuan ($39) fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Şirket, Mi Gaming Mouse‘un, hızlı anahtar hedefleme, basma ve bekletme eylemi gibi hızlı eylemleri desteklemeyi amaçlayan mikro hareket ve ergonomik tasarıma sahip olduğunu söylüyor.

Ayrıca oyun sırasında oyuncuların daha doğru bir şekilde nişan almasına ve yönlenmelere yardımcı olan ayarlanabilir bir DPI‘ya sahip.

Xiaomi Mi Gaming Mouse’un Teknik Özellikleri…

Xiaomi Mi Gaming Mouse, 7200 dpi çözünürlükte beş farklı konumda ayarlanabilir hız destekleyen profesyonel bir oyun optik sensörü ile donatılmış. Üst kısmında yer alan iki butondan biri hızı arttırmak diğeri ise hızı yavaşlatmak içi kullanılıyor. Aynız zamanda DPI hızını gerçek zamanlı olarak gösteren bir LED gösterge de bulunuyor.

Xiaomi Mi Gaming Mouse, özel yazılımı aracılığıyla 125 / 250 / 500 / 1000 dört hız ile programlanabilen 32 bit ARM işlemciyle çalışmakta. Mouse, 30G hızlanma, 150IPS izleme hızını destekler ve daha iyi doğruluğa, izleme hızına ve çalışma tutarlılığına sahiptir.

Xiaomi Mi Gaming Mouse, kablolu ve kablosuz olarak iki farklı modda çalıştırılabilir. Şirket, düzenli ev veya ofis kullanımlarıyla ilgili işler için kablosuz modda kullanılmasını, oyun amaçlı kullanımlarda ise kablolu modu öneriliyor.

Xiaomi Mi Gaming Mouse, kaydırma ve uç kısmı için dört farklı RGB aydınlatma modundan birini kullanım esnasında tercih edebilirsiniz. Ayrıca Xiaomi Mi Gaming Mouse‘un, hem Microsoft Windows işletim sistemi hem de Apple‘s macOS ile uyumlu olduğunu belirtelim.