Xiaomi, Mi Pad 4’ün 25 Temmuz’da piyasaya çıkacağını duyurduğundan bu yana, dördüncü nesil Mi tabletin çeşitli detayları sürekli gün yüzüne çıkıyor. Xiaomi Mi Pad 4 gerçek tasarımı, GSMArena‘nın reklam görüntüleri olarak tanımladığı birkaç sızan görüntüde tespit edilmiş olabilir.

xiaomi mi pad 4

Xiaomi Mi Pad 4 Tasarımı

Görüntüler Mi Pad 4 ön ve arka tasarımı ortaya çıkarıyor ve tasarımda bir değişiklik olduğu görülmektedir. Dikkat çekici bir şekilde, ön çerçeveler, Mi Pad, Pad 2 ve Pad 3‘ünkiyle karşılaştırıldığında kırpılmıişa benziyor. Çerçeveler açıkça üst ve alt tarafta daha ince görünüyor ve şirket ön Mi marka logosunu çıkarmış olduğu  görünüyor. Arkada ise, Mi logosu hala alt kısımda. Xiaomi hala kamera konumunu koruyor ama sensör Pad 2 ve 3’ünkilerden daha büyük görünüyor. Ayrıca 3,5 mm ses jakını üst kenarda da görebiliyoruz.

Xiaomi Mi Pad 4 Teknik Özellikleri..

Mi Pad 4’ün, 16:10 en boy oranında 8 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. Cihazın bir varyantta 4GB RAM ile desteklenmiş bir Snapdragon 660 yonga seti özelliği olduğu onaylandı. Muhtemelen 3GB varyantı da bulunuyor. Xiaomi kısa süre önce telefonun kilidini açmak için yüz tanıma özelliğini kullanmaya başladı. Aynı özelliğin Mi Pad 4‘de de kullanılması bekleniyor. Cihaz bir 6000mAh pilden güç alacak ve 13MP arka, 5MP ön kamerası olacak.