Xiaomi‘nin son derece başarılı Mi Mix serisiyle yaptığı yolculuk, 2016 yılında piyasaya sürülen Mi Mix ile başladı. Şirket, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Mi Mix 2 adında ikinci nesil bir model tanıtmıştı. Bu modeli, Mi Mix 2‘nin yükseltilmiş versiyonu olan Mi Mix 2S izledi ve bu yıl mart ayında piyasaya sürüldü.

Weibo‘da Xiaomi Mi Mix 3 olduğu iddia edilen birkaç görüntü ortaya çıktı ve bu da Xiaomi Mi Mix 3‘ün çok yakın bir zamanda karşımıza çıkacağı anlamı taşıyor.

Xiaomi Mi Mix 3 Görüntülerden Anlaşılanlar..

Bu görüntüler belki de üçüncü nesil Mi Mix 3‘ün ilk canlı görüntüleridir ve dikkat çekici bir şekilde, cihaz aerodinamik bir tasarıma sahip. Özellikle, Mi Mix 3 her köşesinde ultra ince çerçeve ile birlikte geliyor. Mi Mix 2S de dahil olmak üzere önceki jenerasyonlar, boyutları orantısız olan üst ve alt çerçevelere sahipti. Ama bu görüntülerde tüm taraflar ince çerçeveye sahip. İnce çerçeveler, kuşkusuz, ekran kasa oranını yükseltiyor. Ancak bu tasarım, özçekim kamerasını koymayı zorlaştırıyor. Cihazın tasarımsal ayrıntılı net olarak belli olmadığı için şirketin Vivo Nex ve Oppo Find X‘da görüldüğü gibi mekanik sürgülü kamera tasarımını bekliyoruz.

Xiaomi Mi Mix 3’ün Beklenen Özellikleri…

Ne yazık ki, sızdırılan fotoğraf arka paneli içermiyor ancak tasarım Mi Mix 2S’den çok farklı olmayabilir. Yani, cihaz bir seramik gövdeye ve üst köşede iki adet 12 MP. + 12 MP.’lik çift kamera sensörü ve çift tonlu LED flaşa sahip olabilecek dikey olarak hizalanmış kamera kurulumuna sahip olacaktır. Parmak izi olarak da ekran üstü parmak izi bekleniyor.

Xiaomi Mi Mix 3’ün Beklenen Tanıtım Tarihi…

Cihazın yakın zamanda piyasaya sunulması beklenmiyor. Xiaomi, geçen yıl Mi Mix 2‘yi tanıttığı tarih olan Eylül ayı gibi bu cihazın da tanıtmasını bekliyoruz.