Xiaomi, akıllı telefonlar haricinde dizüstü bilgisayarlar gibi bir çok elektronik ürün ve akıllı ev eşyaları üretmekte olduğunu bilmeyen kalmadı desek yeridir. Ve şimdiye kadar, Xiaomi‘nin dizüstü bilgisayarları Avrupa pazarında hiç satışa çıkmamıştı ve ilk kez İspanya‘da Xiaomi Mi Notebook Air Avrupalı kullanıcıların beğenisine sunuldu. İspanya‘da dördü Madrid, biri Barselona ‘da yer alan beş Mi Mağazası‘nda aynı anda 899,99€ fiyat etiketiyle satışa başlandı.

Xiaomi Mi Notebook Air Teknik Özellikleri…

Xiaomi Mi Notebook AirFull HD çözünürlükte 13,3″ ekrana sahip. Bu Ultrabook, sadece 14,8mm. kalınlığında ve yalnızca 1.3 kg ağırlığında. Çok ince ve hafif bir tasarıma sahip. Ekranın kenarlarında yer alan 5.59mm. genişliğindeki çerçevelerin oldukça dar olduğunu belirtebiliriz.

Xiaomi Mi Notebook Air, 8. nesil Intel Core i5 CPU (8250U) yonga setine ve özel bir GPU (Nvidia GeForce MX150) görüntü birimine sahip. 8GB. RAM ve 256GB. dahili SSD depolama alanı ile uzun soluklu kullanıma uygun bir Notebook olmaya aday. Dizüstü bilgisayar Windows 10 Home Edition işletim sistemi ön yüklü olarak gelmekte.