Cihaz alıcılarının ilgisi genellikle iyi tasarlanmış telefonlara doğru kayar. Xiaomi Mi 6X Hatsune Miku Special Edition‘ın kaderini de bu durum belirleyecek gibi görünüyor. Cihaz Çin‘de şuan ön siparişe açılmış durumda ve 3 Temmuz tarihi itibariyle de satışa çıkacak. Mi 6X Hatsune Miku Special Edition ilginç bir şekilde, ön siparişlerde büyük bir talep gördü ve bizler bu yazıyı hazırlarken kullanıcılar 1,67 milyon adetten fazla Xiaomi Mi 6X Hatsune Miku Special Edition siparişinde bulunuldu.

Her ne kadar rezervasyon yaptıran herkes telefon almayı başaramasa da, bu tarz bir cihaz için benzeri görülmemiş bir rakam olduğunu belirtebiliriz. Sorun şu ki, Xiaomi sadece 5000 adet Mi 6X Hatsune Miku Special Edition‘ı satışa sunacağını belirtmekte. Yani, birçok kullanıcı cihazı satın alma niyetinde olsa dahi sınırlı üretim adetinden dolayı bu cihazı elde edemeyecekler.

Xiaomi Mi 6X Hatsune Miku Edition Teknik Özellikleri ve Fiyatı…

Cihazın tasarım ve teknik ayrıntılarını tekrar hatırlamamız gerekirse, Mi 6X Hatsune Miku Edition, metal bir kasa yapısına sahip, özel olarak tasarlanmış şeffaf TPU kılıfı ve özelleştirilmiş 10000 mAh.‘lik Mi Powerbank içeren özel bir hediye kutusunda geliyor. Teknik özellikler normalde Mi 6X modeli ile benzer, ancak özelleştirilmiş sürüm yalnızca 6GB RAM + 64GB ROM‘a sahip.

Cihaz 2099 Yuan ($317) olarak fiyatlandırıldı ve 3 Temmuz’da yerel saat ile 10:00’dan itibaren Mi Mall‘da satışa sunulacak.